نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی در گفتگو با عیارآنلاین:

مشکل ذوب‌آهن در تولید ریل ملی، نبود بازار است

موسوی لارگانی گفت: به‌رغم تعهد شرکت راه‌آهن مبنی بر اینکه در صورت تولید ریل، خرید خارجی را کنار خواهد گذاشت و از تولیدات شرکت ذوب‌آهن استفاده خواهد کرد، ولی متأسفانه شاهد هستیم که راه‌آهن نیازهای خود را از شرکت‌های خارجی خریداری کرده است.

سید ناصر موسوی لارگانی، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون پروژه ریل ملی شرکت ذوب‌آهن گفت:  بنده و تمام نمایندگان استان اصفهان سال گذشته بازدیدی از شرکت ذوب‌آهن اصفهان داشتیم. خط تولید ریل‌های پیشرفته را هم در آن بازدید مشاهده کردیم و مقداری زیادی ریل را هم دیدیم که توسط این شرکت تولیدشده و آماده فروش بود.

وی ادامه داد: به‌رغم تعهد شرکت راه‌آهن مبنی بر اینکه در صورت تولید ریل، خرید خارجی را کنار خواهد گذاشت و از تولیدات شرکت ذوب‌آهن استفاده خواهد کرد، ولی متأسفانه شاهد هستیم که راه‌آهن نیازهای خود را از شرکت‌های خارجی خریداری کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به اینکه دلایل تمایل به واردات ریل چیست گفت: کسانی که وعده خرید ریل ملی از ذوب‌آهن را داده بودند به‌واسطه واردات که دارای پورسانت‌های برای آن‌ها است به سمت خرید ریل‌های خارجی رفتند به همین دلیل شاهد این بودیم که تولید داخل متوقف‌شده است.

لارگانی بابیان اینکه در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع خواهیم بود گفت: در ماه‌های پایانی دولت سؤالی در این خصوص از وزیر راه و شهرسازی داشتیم که به دلیل پایان دولت به آن رسیدگی نشد.

وی ادامه داد: در اولین فرصت باید جلسه‌ای با معاون وزیر راه و شهرسازی (رئیس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور) در مورد این مسئله داشته باشیم و اگر به نتیجه نرسیدم؛ طرح سؤال از وزیر راه و شهرسازی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

نماینده مردم فلاورجان در پایان تصریح کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان مشکل تولید ریل ندارد و بلکه مشکل بازار و سفارش خرید دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: