در راستای حمایت از کشاورزان داخل؛

واردات برنج خارجی برای پنج ماه به مزرنشینان سپرده شد

در راستای حمایت از کشاورزان داخلی، دولت برای ملت پنج ماه مسئولیت انحصاری واردات برنج خارجی را به اعضای تعاونی‌های مرزنشینان در سراسر کشور سپرد.

به گزارش عیارآنلاین، در راستای حمایت از کشاورزان داخلی، دولت برای پنج ماه مسئولیت انحصاری واردات برنج خارجی را به اعضای تعاونی‌های مرزنشینان در سراسر کشور سپرد.

براساس مصوبه‌ای که در تاریخ ششم تیرماه سال گذشته از سوی سازمان توسعه تجارت ایران (از زیر مجموعه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت) ابلاغ شده است؛ واردات هرگونه برنج از امروز (چهارشنبه، اول شهریور) برای تجار ایرانی ممنوع اعلام شد در عوض ازسوی دولت به اهالی مناطق مرزی در سراسر کشور اجازه داده می‌شود برای مدت پنج ماه از طریق تعاون‌های مرزنشینان نسبت به واردات برنج به داخل کشور اقدام کنند.

از قرار معلوم دلیل این ابلاغ این مصوبه، تقارن این روزها با فصل برداشت برنج در شمال کشور و حمایت از محصولات ایرانی عنوان شده است و محدودیت یادشده از سوی دولت به صورت سالانه اعمال می‌شود.

 در سنوات گذشته بسیاری از کشاورزان استان‌های شمالی ایران همواره نسبت به روند واردات گسترده برنج از کشورهای هند، تایلند، پاکستان و ترکیه معترض بوده‌اند و همین موضوع به یکی از سوژه‌های همیشگی نمایندگان مردم شمال کشور در مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است.

در این رابطه فعالان مرتبط با تشکل‌های تعاونی مرزنشینان می‌گویند: محدودیت پنج ماه‌ای که از سوی دولت برای تجار برنج ایجاد شده است می‌تواند ضمن حمایت از کشاورزان داخلی، به بهبود وضعیت کسب و کار اعضای تعاونی‌‌های مرزنشینان کمک کند.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: