حجتی: میزان روغن مورد نیاز داخل کشور ۱۴۰۰۰۰۰ تن است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ادعای آلوده بودن برنج‌های وارداتی باید توسط مراجع ذی صلاح و سازمان استاندارد بررسی شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه امروز هئیت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز موضوعات حوادث غیرمترقبه و بیماری‌های مربوط به صنعت مرغداری و دام در دستور کار بود و مورد بحث قرار گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که بعضی از کارخانجات روغن در آستانه تعطیلی قرار دارند. وزارت جهادکشاورزی طرحی برای واردات کنجاله به جای روغن دارد؟ بیان داشت: میزان روغن مورد نیاز داخل کشور ۱۴۰۰۰۰۰ تن است که امیدواریم واردات آن سال به سال کاهش یابد و دولت جهت‌گیری خود را مبنی بر این قرار داده بود که به جای واردات روغن خام که باید تصفیه بشود دانه‌ای روغنی وارد کرده و یک عملیات قبل از تصفیه که روغن‌کشی است را نیز در ایران انجام داده تا ارزش افزوده آن نیز در داخل کشور باشد.

حجتی افزود: در صنعت روغن‌کشی و تصفیه روغن ظرفیت چندین برابر نیاز داخلی است و بخشی از این ظرفیت را سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باید افزایش دهند تا این فرآیند درداخل کشور انجام گیرد.

وی در پاسخ به اینکه با توجه به خرید تضمینی گندم توسط دولت امکان رانت و فساد مالی به وجود خواهد آمد یا نه، گفت: تخلفی که در یکی از شهرهای استان فارس رخ داده بود، فردی با خرید گندم از مردم آنها را به ماسه آلوده کرده و قصد تحویل به مراکز خرید داشت که مسئولان خرید از دریافت گندم آلوده امتناع کردند و بعد از رسیدگی و بررسی، فرد موظف شد بعد از رفع آلودگی گندم، به مراکز خرید تحویل دهد.

حجتی در پاسخ به ادعای آلوده بودن برنج‌های وارد شده نیز افزود: در مورد این موضوع باید مراجع ذی صلاح و سازمان استاندارد نظر دهند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: