قضات بیش از دیگران باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند

رئیس کل دادگستری خوزستان در همایش توجیهی شغلی قضات جدیدالورود دادگستری استان خوزستان گفت: قضات بیش از دیگران باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند

به گزارش عیارآنلاین،  فرهاد افشارنیا در همایش توجیهی شغلی قضات جدیدالورود دادگستری استان خوزستان، اظهار کرد: مسئله ارتقای سطح دانش قضایی و تسلط به قوانین، در حل و فصل دعاوی از اهمیت بالایی برخوردار است به ویژه هنگامی که قاضی در برابر دفاعیات وکیل پرونده قرار دارد، باید از دانش کافی برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: وقتی فردی در منصب قضاوت وارد می‌شود، نیاز است تا در وهله اول از حیث دانش و ایمان خود را تقویت کند زیرا که در امر قضاوت، این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی با اشاره به دیگر مسائل دستگاه قضایی، گفت: در این دستگاه، قضات به طور مرتب در تماس با ناهنجاری‌ها قرار دارند و ما قضات معمولاً شاهد رفتارهای مختلف از سوی مراجعه‌کنندگان هستیم. از این رو باید دقت لازم را در رفتارهای خود به کار گرفته و بیش از دیگران، مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

همچنین در ابتدای این همایش، معاون منابع انسانی دادگستری خوزستان نیز در سخنانی اظهار داشت: عدالت و قضاوت، همزاد یکدیگر هستند و قاضی با علاقه به امر عدالت و برای رسیدن به آن است که وارد عرصه قضاوت می‌شود.

در پایان این همایش ۱۳۰ نفر از قضات جدیدالورود استان خوزستان شرکت داشتند، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و رئیس کل دادگستری خوزستان و معاونین وی به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

منبع: قوه قضائیه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: