عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران: استقبالی از تسهیلات نوسازی بافت فرسوده نشده است

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی گفت: در دوسال ابتداییِ پرداخت تسهیلات بافت فرسوده، استقبال چندانی از سوی مردم صورت نگرفت.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ عشایری عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: از اجرایی شدن پرداخت تسهیلات بافت فرسوده  چهار سال می‌گذرد با این حال در دو سال ابتدایی آن هیچ استقبالی از سوی مردم برای استفاده از تسهیلات نوسازی نشد، اما تا حدودی از سال دوم به بعد نگاه مردم در این بخش تغییر پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه مصوبات سال گذشته دولت در این بخش به تصویب رسیده، افزود: دولت هم، نرخ سود بانکی این تسهیلات را از ۱۸ به ۱۲ و در نهایت به ۱۱ درصد رساند که در وام یکم برای بافت مورد نظر به ۹ درصد رسید.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه در بعضی شهر‌ها، شورا‌های اسلامی شهر مصوبات خوبی گذاشته‌اند، افزود: مصوبات در شهرستان‌ها به این شکل است که سود بانکی تسهیلات نوسازی بافت فرسوده تا ۴ درصد تخفیف داده می‌شود.

عشایری اظهار داشت: براساس مصوبه شورای شهر،شهرداری موظف است  برای افرادی که در این محله ها نوسازی می‌کنند  سود بانکی و یا تخفیف عوارض که ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: طبق مصوبه  دولت، وزارت اقتصاد و دارایی و استانداری باید تمامی بدهی‌های مربوط به شهرداری در خصوص بافت‌های فرسوده را  از محل  این مصوبه پرداخت کند  که در حال حاضر بخشی از این بدهی ها مربوط به تخفیف عوارض پروانه ساختمانی است.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران یادآور شد: تنها دلیل کاهش ورود به حوزه نوسازی مسکونی و تولید و عرضه عدم استقبال مردم است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: