عضو کمیسیون بهداشت:

دولت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار وزارت بهداشت قرار نداده است

شهریاری: مشکل تامین اعتبار در حوزه بهداشت و درمان باید بطور اساسی حل شود، دولت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار وزارت بهداشت قرار نداده است و از طرفی ۱۰ درصد صرفه جویی هدفمندی یارانه‌ها که حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود به وزارت بهداشت پرداخت نشد. علاوه بر این مصوبه نه بیست و هفتم درمان هم در بخش درمان هزینه نشده و همه این‌ها باعث شده است تا تامین اعتبارات این حوزه با مشکل مواجه شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسینعلی شهریاری در حاشیه کنگره بین المللی استانداردهای تجهیزات پزشکی و کنترل عفونت افزود: دولت منابع مالی را که ما در مجلس برای وزارت بهداشت تصویب کرده بودیم در اختیار این وزارتخانه قرار نداده است.

وی گفت: در حال حاضر شرکت‌های دارویی با مشکل مطالبات سنگین از بیمارستان‌ها مواجه هستند؛ باید منابع مالی بیمارستان‌ها توسط بیمه‌ها به موقع پرداخت شود تا آن‌ها نیز بتوانند طلب داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی را بپردازند.
شهریاری ادامه داد: مشکل تامین اعتبار در حوزه بهداشت و درمان باید بطور اساسی حل شود، دولت یک درصد مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار وزارت بهداشت قرار نداده است و از طرفی ۱۰ درصد صرفه جویی هدفمندی یارانه‌ها که حدود ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود به وزارت بهداشت پرداخت نشد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: علاوه بر این مصوبه نه بیست و هفتم درمان هم در بخش درمان هزینه نشده و همه این‌ها باعث شده است تا تامین اعتبارات این حوزه با مشکل مواجه شود.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: