معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانی:

سیاست وزارت جهاد کشاورزی در ۴ سال آینده ایجاد زنجیره‌های تولید با حضور بخش خصوصی است

طهماسبی: سیاست وزارت جهاد کشاورزی در ۴ سال آینده ایجاد زنجیره‌های تولید با حضور بخش خصوصی است، چرا که ضعف تشکل‌های بازرگانی سبب شده تا قیمت محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف چند برابر شود. با این وجود امسال پیش‌بینی می‌کنیم که مازاد تولید مرکبات داشته باشیم و باید از اکنون به فکر صادرات بود، البته سال گذشته هم در همین مورد همین وضعیت را داشتیم که حتی دولت مشوق‌های صادراتی هم در نظر گرفت، اما سرما و یخ‌زدگی باعث خسارت‌های سنگینی شد که خود شاهد آن بودید.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی طهماسبی صبح امروز در افتتاح نخستین نمایشگاه صنعت میوه کشور که در هتل المپیک تهران برپا شد که وی در مورد وضعیت تولید محصولات باغی در کشور، گفت: امسال وضعیت تولید محصولات باغی روند خوبی را طی کرده، تا جایی که پیش‌بینی می‌کنیم که ۲۲ میلیون تن محصولات باغی، سردرختی و گلخانه‌ای تولید شود.

وی همچنین در مورد تولید مرکبات که بر اثر سرمازدگی در سال گذشته بسیاری از درختان آسیب دیده بود، گفت: با این وجود امسال پیش‌بینی می‌کنیم که مازاد تولید مرکبات داشته باشیم و باید از اکنون به فکر صادرات بود، البته سال گذشته هم در همین مورد همین وضعیت را داشتیم که حتی دولت مشوق‌های صادراتی هم در نظر گرفت، اما سرما و یخ‌زدگی باعث خسارت‌های سنگینی شد که خود شاهد آن بودید.

طهماسبی همچنین به این نکته اشاره کرد که در بخش صنایع بسته‌بندی و سردخانه‌ای نیز تسهیلاتی با سقف نامحدود به تولیدکنندگان ارائه می‌شود که افراد می‌توانند با مراجعه به سایت مکانیزاسیون برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.

معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانی اظهار امیدواری کرد: تا با ایجاد سردخانه و صنایع تبدیلی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی زنجیره باغ تا سفره ایجاد شده و صادرات تسهیل شود، چرا که نبود تشکل‌های فعال در حوزه بازرگانی سبب شده تا قیمت‌ها از تولید تا مصرف چند برابر شود.

وی تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی در ۴ سال آینده به دنبال ایجاد زنجیره‌های تولید با حضور بخش خصوصی است.

بر اساس این گزارش ، نخستین نمایشگاه صنعت میوه کشور از امروز ۳۱ مرداد به مدت ۴ روز در هتل المپیک تهران با حضور باغداران سراسر کشور، اتحادیه‌های مرتبط، صنایع تکمیلی و بسته‌بندی در حال برگزاری است که صبح امروز بخشنده معاون امور اقتصادی و طهماسبی معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانی از این نمایشگاه بازدید کردند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: