“نماینده مجلس: شریعتمداری گفت، من و حجتی به دنبال تفکیک وزارتخانه‌ها نیستیم “

شریعتمداری و حجتی وزرای جدید کشاورزی و صنعت در فراکسیون تولید و اشتغال مجلس از پایبندی خود به قانون انتزاع و عدم موافقت با تفکیک وزارتخانه ها خبر دادند.

به گزارش عیارآنلاین، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند همدان در خصوص وضعیت ستاد تنظیم بازار گفت: بعد از اجرایی شدن قانون تمرکز وظایف بخش بازرگانی در وزارت جهاد کشاورزی، باید نهادهایی نظیر ستاد تنظیم بازار هم در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار می گرفت تا این وزارتخانه بتواند عرضه و تقاضای محصولات را بهتر مدیریت کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: نه تنها اختیار ستاد تنظیم بازار به این وزارتخانه داده نشد، بلکه در مواقعی از سال این نهاد با لابی گری توانست مجوز واردات محصولاتی را بگیرد که در داخل کشور به اندازه ی کافی تولید می شد.

وزرای صنعت و کشاورزی به قانون انتزاع پایبند هستند

ابراهیمی در مورد بیانیه اتاق بازرگانی در رابطه با تجمیع تمام فعالیتهای تجاری در وزارت صنعت و معدن و تجارت هم گفت: تغییر ساختارها بدون اجازه مجلس امکان پذیر نیست و تصمیم گیرنده نهایی در این مورد مجلس خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به نطق خود در موافقت با محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت و معدن و تجارت گفت: من در آخر صحبت هایم تاکید کردم با توجه به اعتقاد ایشان به اجرای قانون انتزاع در موافقت از وی صحبت کرده ام.

وی افزود: یکی از ضعفهایی اجرایی در کشور، اداره ی جزیره ای ارکان مهم دولت است که باعث بروز ضرر و زیان هایی بدی در دوره های گذشته شده است.

ابراهیمی با اشاره به جلسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس که با حضور همزمان جناب آقای شریعتمداری و حجتی برگزار شد، گفت: در آن جلسه به بحث تمرکز وظایف اشاره شد و صحبت های زیادی در این رابطه شکل گرفت.

این نماینده مجلس ادامه داد: آقای شریعتمداری در آن جلسه به صراحت گفت که نه من و نه آقای حجتی بدنبال تفکیک وزارتخانه ها و حذف قانون انتزاع نیستیم.

منبع:مقاومتی نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: