نماینده مجلس: تصمیم تعدادی از نمایندگان برای ورود قوه قضاییه به موضوع تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور جدی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصمیم تعدادی نماینده برای اعمال ماده ۲۳۶ و ورود قوه قضاییه به موضوع تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا سلیمی با اشاره به دستورکار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه (۳۱ مردادماه) مبنی بر بررسی ماده (۲۳۶) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ارجاعی در خصوص انجام تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور، گفت: تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در دستورکار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار داشت و اگر این تغییرات محقق می‌شد دانشگاه مذکور با آسیب جدی مواجه بود.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر تغییراتی در اساسنامه صورت بگیرد موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای دانشگاه می‌شد لذا این موضوع حسایست‌هایی را در مجلس شورای اسلامی ایجاد کرد و سبب شد تا تعدادی از نمایندگان خانه ملت درخواست اعمال ماده (۲۳۶) آیین‌نامه داخلی مجلس را داشته باشند تا مشخص شود دلیل اتخاذ چنین تصمیمی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چیست.

وی ضمن تاکید براینکه اتخاذ چنین تصمیمی نباید به صورت یکباره انجام میشد، ادامه داد: دانشگاه پیام نور، بزرگترین دانشگاه غیرحضوری کشور و حتی دنیا تلقی می‌شود؛ در این بین دانشگاه مذکور در بسیاری از شهرها واحد دانشگاهی دارد و تاثیر شگرفی در ادامه تحصیل افراد داشته است و نباید آن را با چالش جدی مواجه کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته شنیده‌ها حاکی از این است که تغییر اساسنامه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتفی شده اما این موضوع سبب بروز حاشیه شده و باید بیشتر بررسی شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه فردا کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تعدادی از نمایندگان درخواست کننده اعمال ماده (۲۳۶) آیین‌نامه داخلی دعوت می‌شوند تا صحبت‌های خود را مطرح کنند و پس از طی شدن مراحل قانونی و در صورتی که این مهم واقعیت داشته باشد به قوه قضائیه ارجاع داده می‌شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: