درآمد ۷۵ میلیاردی معاونت علمی فناوری از خدمات آزمایشگاهی مرجع

رئیس شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی گفت: آزمایشگاه مرجع یک میلیون و ۶ هزار خدمت به ۵۰ هزار نفر ارائه می کند که تاکنون ۷۵ میلیارد تومان از محل ارائه خدمات آزمایشگاهی درآمد کسب کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، اسدی فر رئیس شبکه  آزمایشگاهی فناوری های راهبردی  معاونت علمی فناوری  اظهار کرد: آزمایشگاه  مرکزی مرجع با هدف کاهش هزینه های جاری و دسترسی استادان و دانشجویان به لوازم و تجهیزات گران قیمت و کاربردی راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: تا به امروز ۳۰۰ دانشگاه، پژوهشگاه و شرکت خصوصی به آزمایشگاه مرکزی متصل شده و از خدمات آن  بهره می برند؛ این آزمایشگاه مرجع سبب رشد و ترقی سطح کیفی و کمی تحقیقات و پژوهش ها در کشور می شود.

اسدی فر عنوان کرد: این آزمایشگاه تا به امروز بیش از ۶۲۰ هزار خدمت به استادان  و دانشجویان ارائه کرده است و بیش از ۲ هزار آزمایشگاه با این آزمایشگاه مرکزی معاونت علمی همکاری و تعامل دارند.

ارائه بیش از یک میلیون خدمت آزمایشگاهی به استادان

وی تاکید کرد: آزمایشگاه های مرکز با هدف به روز شدن تحقیقات و تجهیزات همراه با سایر مراکز علمی  دنیا در کشور راه اندازی شده که به دلیل دولتی بودن تجهیزات و مراکز بسیاری از زیرساخت ها فراهم نیست اما با همه این شرایط این آزمایشگاه خدمات خوبی به صنایع کشور می دهد.

اسدی فر ادامه داد: آزمایشگاه معاونت علمی فناوری جهت جلب رضایت مشتریان تجهیزات و  لوازم خود را در اختیار پژوهشگران قرار می دهد و در حوزه های تعمیر  و نگهداری تجهیزات، آموزش ، خرید نرم افزار و همچنین خرید آزمایشگاه های جدید مراکز تحقیقاتی را کمک می کند.

وی گفت: بر اساس رتبه بندی ارزیابی سالیانه آزمایشگاه مرجع جزو ۲۳ مرکز تحقیقاتی برتر قرار دارد و یک میلیون و ۶ هزار خدمت به ۵۰ هزار نفر  و یا شرکت ارائه می کند که تاکنون ۷۵ میلیارد تومان از محل ارائه خدمات آزمایشگاهی درآمد کسب کرده است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: