تفاهم‌نامه همکاری باهدف تجاری‌سازی فناوری‌های دریایی امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت علوم، وزارت دفاع و ستاد دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری، باهدف ارتقای تجاری‌سازی فناوری‌های دریایی به امضا رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، سجاد ویسی دبیر گروه توسعه فناوری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی گفت: پشتیبانی از انواع طرح‌های دانشگاهی و پژوهشی باهدف ارتقای علم و فناوری در بین دانشگاهیان انجام می‌شود که در این برنامه‌ریزی صورت گرفته از استادان و کارشناسان صاحب‌نظر استفاده می‌شود.

ویسی بیان کرد: ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی، بخشی از پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه علم و فناوری را تقبل می‌کند که شرط اصلی آن برطرف شدن بخشی از نیاز کشور در این علوم است و در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت علوم، معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع به امضا رسیده است.

دبیر گروه توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی، با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی و مراکز پژوهشی در بخش علم و فناوری بیان کرد: ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی معاونت علمی با حمایت از استادان زبده در علوم دریایی، فعالیت‌های خود را هم‌راستا درزمینهٔ تجاری‌سازی محصولات و گسترش تحقیقات کسب بازارهای هدف منطقه‌ای و دنیا پیش می‌برد.

وی تاکید کرد: تقویت و رشد بیشتر دانشگاهیان به همراه حمایت از مراکز رشد سبب ارتباط بیشتر صنعت با فارغ‌التحصیلان شده و این کار به‌عنوان یک اهرم کمک‌حال حوزه علوم دریایی است.

ویسی ادامه داد: علوم دریایی کشور از چاپ مقالات I S I حمایت می‌کند و استادان مطرح از دانشگاه‌های مهم  را برای تبادل تجربه و سخنرانی به ایران می‌آورد تا نخبگان از فرصت‌های مطالعاتی کوتاه‌مدت استفاده کافی را ببرند.

وی گفت: ستاد علوم دریایی از رویدادهای علمی و مسابقات دانشجویی حمایت همه‌جانبه را انجام می‌دهد تا زیرساخت‌های لازم و توسعه فناوری‌های مربوطه فراهم شود  و این کار به‌وسیله ایجاد زمینه‌های بسترهای فکری و علمی در بین دانشجویان فعال در علوم و فنون دریایی می‌شود.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: