۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۳

عضو کمیسیون صنایع و معادن: زنجیره ارزش معادن ایران هنوز کامل نیست

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم از وجود ۶۲ میلیارد تن ذخایر معدنی کشف شده در ایران خبر داد و گفت: سالانه کمتر از ۵۰۰ میلیون تن در حال استحصال و بهره برداری است.

به گزارش عیارآنلاین، سعید باستانی در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: پیشران حوزه صنعت و معدن در کشور بخش معدن و صنایع معدنی است.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد ذخایر معدنی کشور در حال بهره برداری است، اظهار داشت: رنجیره ارزش معادن مملکت نیز کامل نیست.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم با تاکید بر اینکه بخش معدن نیاز‌مند نگاه ویژه است، گفت: این حوزه در اشتغال افزایی، پویایی تولید، صادرات، قدرت ارزآوری، خلق ثروت و … در کشور بسیار نقش آفرین است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث برنامه‌های پیشنهادی وزرای دولت دوازدهم اشاره کرد و افزود: یک سری اهداف کلان در سند چشم انداز ۱۴۰۴ و برنامه پنج ساله ششم توسعه برای تمامی حوزه‌ها تعیین شده است.
باستانی اظهار داشت: لازمه دستیابی به این اهداف تعریف راهکارهای اجرایی و برنامه ریزی عملیاتی در حوزه‌های بخشی و میان بخشی است.
وی با اشاره به اینکه برخی از برنامه‌های وزرای پیشنهادی با عجله تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است، اظهار امیدواری کرد وزرا برنامه‌های خود را بصورت جدی‌تر و با جزئیات بیشتر تبیین کنند تا نمایندگان تصمیم درست تری بگیرند.

منبع: صداوسیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: