۲۴ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۰
رای اعتماد مجلس به کابینه دوازدهم؛

روحانی : مساله محیط زیست و انتقال برق از اولویت های وزارت نیرو است

رئیس جمهوری در معرفی وزیر پیشنهادی نیرو گفت: در دوره گذشته اقدام های قابل توجهی در زمینه آب و برق صورت گرفته است و در آینده باید توجه به مسایل زیست محیطی و انتقال برق در اولویت باشد .

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم معرفی وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم و کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی افزود: از آقای چیت چیان وزیر نیرو دولت یازدهم تشکر می کنم ایشان جزو وزرای خوبی بودند که کارهای بزرگی در بخش آب و برق انجام دادند .
وی ادامه داد: ایشان در رح های مناطق استراتژیک غرب کشور کارهای عظیمی انجام دادند و ۳۷ سد را افتتاح کردند و ردی شریف، با اخلاق و مصمم، دلسوز و جز وزرای فعالی بود که از وجود ایشان در دولت دوازدهم استفاده خواهیم کرد.
رئیس جمهوری اظهارکرد: از آقای بیطرف که سالها در این زمینه فعالیت داشتند و مهارت دارند دعوت کردیم و در زمینه آب و برق کارهای مهمی داریم و ممکن است تولید برق آنقدر پیچیده نباشد ولی در انتقال برق پیچیدگی داریم.
روحانی گفت: در زمینه آب هم برای آشامیدن و هم صنعت و کشاروزی و محیط زیست از موضوعاتی است که باید بطور جدی به آن توجه شود .
وی با اشاره به حضور « عیسی کلانتری» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه امروز ، افزود: مساله حقابه دریاچه ها وتالاب ها را نباید فراموش کنیم ، چرا که برای کشور مشکل زا خواهد بود و این موضوع را در دولت دوازدهم دنبال خواهیم کرد .
رئیس جمهوری تدوین گزارش ملی آب، توسعه بستر قانونی واصلاح مقررات قانون جامع آب، لحاظ حوضه های آبریز را از مسایلی برشمرد که در دولت یازدهم نیز مورد توجه قرار داشته است و گفت: تامین آب صنایع و غیرخوراکی از طریق بازچرخانی، مساله حقابه محیط زیست ، ادامه بازنگری مخازن سدها و تعادل بخشی طرح آب های زیرزمینی و همکاری با نهادهای بین المللی از دیگر وظایف وزارت نیرو است.
به گزارش ایرنا، امروز رئیس جمهوری برای معرفی وزیران پیشنهادی و کسب رای اعتماد به مجلس رفت.
معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام ۱۷ وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
بر اساس ماده ۲۰۵ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
حبیب الله بیطرف وزیر نیروی دولت اصلاحات نیز به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
وی متولد سال ۱۳۳۵ در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۵۸ با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۸ استاندار یزد شد و از سال ۱۳۶۹ تا پایان سال ۱۳۷۳ به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسوولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون ۳ و ۴ و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
ایجاد فرصت برابر برای فعالان خصوصی و دولتی در صنعت آب و برق، حصول اطمینان از تامین آب و برق مطمئن و پایدار برای همه نیازهای کشور، بهبود اقتصاد آب و برق، ارتقای حکمرانی و بهره وری آب از طریق استقرار مدیریت بهم‌پیوسته منابع آب
از اهم برنامه های بیطرف شده است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: