معاون وزیر راه و شهرسازی:

افزایش قیمت مسکن کمتر از نرخ تورم بوده است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بازار مسکن خریداران حرف اول را می زنند و ما توانسته ایم طی چهارسال گذشته قیمت مسکن را کمتر از نرخ تورم افزایش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر رونق بازار مسکن گفت: سیاست دولت حرکت از رونق سفته بازانه به سمت رونق مصرف واقعی است و ما توانسته ایم در این بخش حرکت خوبی انجام دهیم .

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت در بخش مسکن خروج سوداگران از این بازار بوده است، گفت: امروزه کسی برای دریافت سودهای غیر متعارف وارد بازار مسکن نمی شود و این خود تحول بزرگی در بخش مسکن به شمار می رود.

مظاهریان توضیح داد: در طی ۴دهه گذشته همواره در بازار مسکن سودهای غیرمتعارف وجود داشته که این امر باعث می شد سرمایه گذاران با دیدسودآوری وارد این بازار شوند.

وی افزود: در حال حاضر در بازار  مسکن خریدار حرف  اول را می زند و ما توانسته ایم طی چهارسال گذشته قیمت مسکن را کمتر از نرخ تورم رشد دهیم و خریداران برنده اصلی این بازار هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نمایشگاه صنعت ساختمان نیز گفت: این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاه های کشور به شمار می رود که هدف اصلی آن ارائه محصولات قابل رقابت برای سازندگان و تولیدکنندگان است.

مظاهریان با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد از بازار ساخت مسکن در دست بخش خصوصی است، گفت: برگزاری این نمایشگاه ها کمک می کند که دو طرف بازار از جمله سازندگان و تولیدکنندگان در یک فضای رقابتی همدیگر را پیدا کنند و در نهایت سود آنها به مصرف کننده نهایی می رسد.

وی یادآور شد: در این نمایشگاه محصولات با کیفیت بیشتر و قیمت اقتصادی تر عرضه می شود و این می تواند کمک بزرگی به بازار مسکن باشد.

مظاهریان در ادامه به نقش تعاونی ها در این بازار اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور شرکت های تعاونی درصنعت ساختمان بسیار چشمگیر بوده است، به طوریکه میلیون ها ایرانی به کمک شرکت های تعاونی صاحب خانه شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: تجربه ۳_۴ دهه گذشته حاکی از آن بوده است که باید با بازسازی دوباره تعاونی ها بتوانیم فعالیت های آنها را چشمگیرتر کنیم، زیرا در سه دهه گذشته تعاونی ها از مشکلات مدیریتی، ساخت و مالی در رنج بوده اند و باید یک بازنگری کامل در آنها انجام شود.

وی یادآور شد: در گذشته بسیاری از تعاونی ها ذی نفع بوده  و سعی کرده اند از طریق این تعاونی برای خودشان مسکن تهیه کنند، ما باید از این تجربه کمک بگیریم و بتوانیم با اصلاح مدیریت منابع مالی آنها، حضور تعاونی ها را در بخش مسکن تقویت کنیم.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: