معاون وزیر تعاون:

تعاونی‌های مسکن مهر پس از تحویل پروژه منحل می‌شوند

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که تعاونی‌های مسکن مهر پس از تحویل پروژه به اعضای خود باید منحل شوند، گفت: برخی از اعضای تعاونی‌های مسکن تخلفات عدیده‌ای را در جریان تحویل پروژه داشته‌اند.

به گزارش عیارآنلاین، سید حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، با اشاره به اینکه تعاونی‌ها برای اقشار متوسط و حقوق‌بگیر جامعه بهترین سازوکار تولید و ساخت مسکن هستند، گفت: تاکنون نزدیک به ۲ میلیون مسکن توسط بخش تعاونی ساخته و تحویل داده شده است. بنابراین پس از انقلاب پروژه‌های بسیاری برای اعضا ساخته شد.

کلانتری که از نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان بازدید می‌کرد درباره تعداد تعاونی‌ها در حوزه مسکن گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ تعاونی فعال در حوزه مسکن و ساختمان فعال هستند و این تعداد به اعضای خود و به صورت انبوه‌ساز خدمت ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های مسکن به دلیل تجمیع سرمایه‌های خود منجر به کاهش قیمت و افزایش بهره‌وری منابع مردم می‌شود، اظهار داشت: تعاونی‌ها برای اقشار کارگری و کارمندی و کسانی که قصد صرفه‌جویی در بسیاری از هزینه‌های ساخت و ساز دارند، بهترین پیشنهاد است.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعاونی‌ها هزینه‌های مربوط به پشتیبانی، صدور مجوز و تهیه مواد اولیه را کاهش می‌دهد، درحالی‌که سود حاصل از صرفه‌جویی به خود اعضا بازمی‌گردد.

کلانتری درباره وضعیت فعلی تعاونی‌های مسکن مهر نیز گفت: در جریان فعالیت برخی تعاونی‌ها، اعضای هیأت مدیره تخلفاتی داشته‌اند و در زمان تحویل پروژه با چالش‌هایی مواجه بودند که این موارد روند تحویل پروژه‌ها را کند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف تعاونی‌های مسکن مهر پس از تحویل پروژه چه خواهد شد، افزود: تعاونی‌های مسکن مهر قاعدتاً بعد از تحویل پروژه‌ها باید منحل شوند، مگر آنکه به صورت انبوه‌ساز فعالیت کرده و برای سایر نهادها و ارگان‌ها مسکن‌سازی کنند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: