۲۶ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با عیارآنلاین:

گوشت گرم استرالیایی با قیمت ۳۳ هزار تومان عرضه خواهد شد

ملکی در خصوص توزیع گوشت گوسفندی گفت: از ۲۰ مردادماه عرضه گوشت استرالیایی در میادین توزیع شروع‌شده است و ما تمام مراکز فروش را ملزم کرده‌ایم که این گوشت را به‌صورت تک‌نرخی و باقیمت ۳۳ هزار تومان به دست مشتریان برساند.

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با عیارآنلاین، پیرامون تنظیم بازار گوشت گوسفندی کشور گفت: در حال حاضر ستاد تنظیم بازار اقدام به واردات گوشت گوسفندی گرم با ازر مبادله‌ای از کشور استرالیا کرده‌ است.

وی ادامه داد: این گوشت‌های استرالیایی به‌صورت تک‌نرخی و باقیمت هر کیلو ۳۳ هزار تومان به دست مصرف‌کننده خواهد رسید.

ملکی در پاسخ به اینکه واردات گوشت در کشور با چه سازوکارهای انجام می‌شود، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام یک شرکت دولتی است که سیاست‌گذاری‌های وارداتی گوشت را انجام می‌دهد.

وی در پاسخ به اینکه بسیاری از کارشناسان معتقدند شرکت پشتیبانی امور دام در واردات گوشت انحصار انجام می‌دهد گفت: تا آنجای که ما اطلاع داریم شرکت پشتیبانی امور دام، واردات گوشت را در اختیار مباشر صنف قرار داده است و در حال حاضر هم واردات توسط چند شرکت انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در خصوص کیفیت‌ گوشت‌های استرالیایی تصریح کرد: این گوشت‌ها از گوشت‌های آسیای میانه باکیفیت‌تر هستند، ظرف ۱۵ ساعت بعد از ذبح شدن و با بسته‌بندی بهداشتی به ایران می‌رسند.

ملکی در پایان تصریح کرد:  از ۲۰ مردادماه عرضه گوشت استرالیایی در میادین توزیع شروع‌شده است و ما تمام مراکز فروش را ملزم کرده‌ایم که این گوشت را به‌صورت تک‌نرخی و باقیمت ۳۳ هزار تومان به دست مشتریان برساند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: