۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴

کاهش عمر ساختمان های کشور به ۲۰ سال

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان تهران گفت: چند سالی است با افزایش میزان ساخت و ساز در کشور حضور سازندگان فاقد صلاحیت زمینه ساز کاهش عمر ساختمان‌ها به ۲۰ سال شده است.

به گزارش عیارآنلاین، شهاب سعادت نژاد رییس انجمن سازندگان تهران با اشاره به اینکه باید ساخت وساز کشور را به مهندسان دارای صاحب صلاحیت و با سابقه واگذار کرد،گفت: در حال حاضر اکثر ساختمان های کشور توسط سازندگان دارای صلاحیت ساخته می شود.

سعادت نژاد با اشاره به اینکه حضور یک سازنده صاحب صلاحیت زمینه ساز افزایش عمر ساختمان‌های کشور می‌شود، افزود: چند سالی است با افزایش میزان ساخت و ساز در کشور حضور سازندگان فاقد صلاحیت زمینه ساز کاهش عمر ساختمان ها به ۲۰ سال شده است.

رییس انجمن سازندگان مسکن وساختمان کشور با اشاره به اینکه کاهش عمر ساختمان ها در کشور زمینه ساز وارد شدن میلیاردها تومان خسارت می شود، افزود: در حال حاضر بیشترین میزان حوادث ساختمانی در کشور به خاطر عدم رعایت قوانین ساختمانی در کشور مربوط می شود.

سعادت نژاد اظهار داشت: دیوان عالی کشور چندی پیش یک رای مربوط به حوزه ساخت و ساز صادر کرده که طبق این رای سازندگان ساختمانی می توانند از مجریان مختلف دراین حوزه استفاده کنند .

وی تصریح کرد: دوسالی است که طبق این رای مالکان از سازندگان فاقد صلاحیت استفاده می کنند و همین موضوع باعث کاهش عمر مفید ساختمان ها شده است. همین موضوع باعث شد بهمن ماه سال گذشته با دستور رییس سازمان نظام مهندسی تهران تمامی مالکان ملزم به ساخت مسکن توسط سازندگان صاحب صلاحیت و دارای پروانه اشتغال باشند.

منبع:مسکن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: