مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم:

باید پارک‌های علم و فناوری را گسترش دهیم و به شهرک فناوری تبدیل کنیم

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: باید پارک‌های علم و فناوری را گسترش دهیم و به شهرک فناوری تبدیل کنیم که این موضوع از اولویت‌های معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر خسرو پیری در جلسه مشترک با دکتر سلیمانی، معاون صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: بهترین مدل برای ایجاد شهرک‌های فناوری، توسعه پارک‌های علم و فناوری فعلی و ارتقای سطح آنها به استانداردهای شهرک فناوری است.

وی افزود: با کمک نوآوری که شرط لازمه توسعه و پیشرفت پارک‌های علم و فناوری است، می‌توان آنها را گسترش داد و به شهرک فناوری تبدیل کرد.

دکتر پیری اظهار کرد: توافق و همگرایی جمعی و ایجاد مراکز نوآوری در خوشه‌های صنعتی بر اساس اولویت‌های بدست آمده در مطالعات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از جمله اهداف معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم است.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه این نشست دکتر سلیمانی، معاون صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به تشریح مدل تعامل بین شهرک‌های صنعتی با پارک‌های علم و فناوری پرداخت.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: