فرهادی: دانشگاه‌ها در تکمیل فضاهای آموزشی و تجهیز آزمایشگاه‌های خود می‌توانند از تسهیلات بانک ملی استفاده کنند

با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تفاهم نامه همکاری بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بانک ملی ایران به امضای دکتر عسکریان ابیانه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی رسید.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر فرهادی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: آموزش عالی در کشور گستره وسیعی دارد و شامل بیش از ۲۸۰۰ موسسه است و جمعیت دانشجویی و دانشگاهی کشور قابل ملاحظه است.

وی افزود: دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و بویژه موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی در تکمیل فضاهای آموزشی، طرح های عمرانی و تجهیز آزمایشگاههای خود می توانند از تسهیلات بانک ملی ایران استفاده کنند و فعالیتهای خود را سرعت ببخشند.

وزیر علوم با اشاره به رشد مشارکت خیّرین در آموزش عالی گفت: با استفاده از تسهیلات بانکی، خیّرین می توانند برای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی فضاهای آموزشی، رفاهی و ورزشی احداث کنند و به تدریج هزینه را در قالب وام به بانک ملی ایران بازپرداخت کنند.

براساس این گزارش، دکتر محمد رضا حسین زاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این مراسم، همکاری با وزارت علوم را کمک به رشد فرهنگ و علم در کشور دانست و گفت: بانک ملی ایران یک نهاد عمومی و متعلق به همه کشور است و حمایت از وزارت علوم نیز به عنوان یک نهاد ملی و عمومی در جهت منافع همه مردم است.

وی افزود: کمک به رفع نیازهای کارکنان و اعضای هیات علمی، مشارکت در طرح های عمرانی خیّرین در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و حمایت از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری از محورهای حمایت بانک ملی ایران از آموزش عالی کشور است.

بر اساس این گزارش، موضوع تفاهم نامه همکاری وزارت علوم و بانک ملی ایران، گسترش و ارتقای کمّی و کیفی همکاری های فی مابین است. اعطای تسهیلات خرید و ساخت مسکن به اعضای هیات علمی وزارت علوم، دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری، اعطای تسهیلات خرید خودرو و کالا و تعمیر مسکن و رفع نیازهای اساسی خانوار به اعضای هیات علمی و کارکنان وزارت علوم، دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه، بانک ملی ایران خدمات افتتاح انواع حساب های متمرکز بانکی و ارائه انواع خدمات بانکی، استفاده از بستر شبکه تخفیف این بانک، صدور انواع کارت های الکترونیکی و خدمات نوین بانکداری الکترونیک را به وزارت علوم و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ارائه می دهد.

همچنین ایجاد گیشه و باجه در محل دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری به منظور سهولت عملیات بانکی و ارائه خدمات نوین بانکداری اینترنتی شبا، ساتنا، درگاههای پرداخت اینترنتی و همراه بانک، از تعهدات دیگر بانک ملی ایران در این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه وزارت علوم، دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری محل های مناسب و امکانات لازم برای ایجاد شعبه، باجه و یا گیشه بانک ملی ایران اختصاص می دهند.

منبع: وزارت علوم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: