معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: اتمام بازسازی تمامی واحدهای خسارت دیده روستایی تا آغاز فصل سرما

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: تا به امروز ۳ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن روستایی بازسازی شده اند که بخش عمده ای از آنها تا آغاز فصل سرما به اتمام می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، عزیزاله مهدیان معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ،با اشاره به اینکه در مناطق آسیب دیده ۳ روستایی هزار و ۳۹۰ واحد مسکونی بازسازی شده است، گفت:  تا به امروز ۱ میلیون ۹۲۹ واحد  مسکن روستایی در کشور بازسازی و بهسازی شده است.

وی درخصوص واحدهای خسارت دیده نیز تصریح کرد: بازسازی واحد‌های خسارت دیده در استان آذربایجان غربی و شرقی و خراسان آغاز شده است.

مهدیان اظهار داشت: دولت مصوبات لازم را برای بازسازی این واحد‌ها در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی داده، اما هنوز برای دو استان خراسان شمالی و استان تهران از سوی دولت مصوبه‌ای ارائه نشده است.

معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن توضیح داد: همزمان با تصویب دولت کار بازسازی و بهسازی واحد‌های خسارت دیده آغاز شد و در برخی بانک‌ها تا ۲ هزار واحد مسکن روستایی تسهیلات بازسازی پرداخت شده و کار در این بخش به خوبی پیش می‌رود.

وی یاد آور شد: سعی کرده ایم پیش از آغاز فصل سرما ساخت اکثر واحد‌های مسکونی خسارت دیده  به پایان برسد.

مهدیان گفت: علاوه بر تسهیلات ۲۰ میلیون تومان بازسازی ۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای روستاییان و ۶ میلیون تومان برای واحد‌های مسکونی شهری پرداخت می‌شود.

وی یاد آور شد: تمامی هزینه‌های پروانه ساخت، آوار برداری، نظارت ساختمانی برای واحد‌های خسارت دیده رایگان است.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: