۱۹ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۱
رئیس سازمان تعاون روستایی کشور:

تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌

صفایی: تعاونی‌های سهامی زراعی در کشور افزایش می‌یابد‌. مهم‌ترین فعالیت این تعاونی‌ها تامین و تخصصی آب به کشاورزان است که سبب متعادل‌سازی مصرف آب در بین کشاورزان می‌شود. یکی از ساختارهایی که در مدیریت کشاورزی پیگیری می‌شود تشکیل تعاونی است که کشاورزان خرد با تشکیل این تعاونی‌ها متشکل می‌شوند و تعاونی‌های سهامی ایجاد می‌کنند تا توان کشاورزی را در کشور بالا ببرند.

به گزارش عیارآنلاین، حسین صفایی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی سازمان تعاونی روستایی استان گلستان اظهار داشت: یکی از ساختارهایی که در مدیریت کشاورزی پیگیری می‌شود تشکیل تعاونی است که کشاورزان خرد با تشکیل این تعاونی‌ها متشکل می‌شوند و تعاونی‌های سهامی ایجاد می‌کنند تا توان کشاورزی را در کشور بالا ببرند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور تاکید کرد: ۱۳۰۰ تعاونی روستایی با بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین در کشور فعال است و سالانه با همکاری تعاون روستایی و جهاد کشاورزی این تعاونی‌ها در حال توسعه و افزایش هستند.

صفایی تصریح کرد: استان گلستان جزء بهترین استان‌های کشور در ایجاد تعاونی است و بیش از  ۷۲ تعاونی تولیدی در استان گلستان فعالیت می‌کنند که علاوه بر تامین نیاز اعضا که وظیفه همه تعاونی‌ها است، در استان گلستان این تعاونی‌ها وظیفه‌مندی بهتری را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور گفت: مهم‌ترین فعالیت این تعاونی‌ها تامین و تخصصی آب به کشاورزان است  که سبب متعادل‌سازی مصرف آب در بین کشاورزان می‌شود.

صفایی درباره پرداخت پول کشاورزان هم تصریح کرد: در برنامه ششم ماده قانونی وضع شده که دولت در زمان خرید تضمینی محصولات باید سود رسمی بانکی را در زمان تاخیر در پرداخت به کشاورزان  تخصیص دهد که این سبب آرامش بیشتری به کشاورزان می‌شود.

بیش از۵۰ درصد پول گندم‌کاران کشور پرداخت شد

وی تاکید کرد: براساس این قانون باید این سود تخصیص پیدا کند و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پول گندم‌کاران در سطح کشور پرداخت شده است.

صفایی اظهار داشت: ما برای پیشرفت کشاورزی به دنبال متشکل کردن کشاورزان هستیم که این تشکلات سبب می‌شود امکان جذب سرمایه، نیروی کار و تکنولوژی‌های نوین کشاورزی را فراهم می‌کند که در کنار آن توسعه سهامی زراعی و تخصصی می‌تواند این شرایط را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان تعاون روستایی کشور افزود: توسعه گیاهان دارویی با توجه به شرایط اقلیمی و کمبود آب سبب توسعه کشت می‌شود که دولت برنامه حمایت از این شرکت‌های سهامی زراعی را در برنامه دارد.

صفایی تاکید کرد: استان گلستان یکی از استان‌های خوب در تشکیل تعاونی است امسال برنامه  شکل‌گیری ۸ تعاونی زراعی جدید در استان وجود دارد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: