وزیر پیشنهادی نیرو:

مهم ترین مسأله در کاهش بحران آب در ایران تعادل بخشی در منابع و مصارف آب است

بیطرف: ما کشوری کم آب هستیم اما میزان مصرف آب نسبت به میزان جهانی بسیار بیشتر است که بخش اعظم آن در بخش کشاورزی مصرف می شود که باید آن را کاهش دهیم. مهم ترین مسأله در کاهش بحران آب در ایران تعادل بخشی در منابع و مصارف آب است که در این زمینه رویکرد تأثیرگذار مدیریت یکپارچه آب مهم بوده و همزمان به بحث های تأمین آب و مصرف و توزیع آب باید توجه شود.

به گزارش عیارآنلاین، حبیب الله بیطرف با اشاره به حضور خود در جلسه عصر امروز (شنبه، ۲۱ مردادماه) فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی گفت: در این جلسه نمایندگان درباره مشکلات آب در استان های مختلف و همچنین چالش های پیش روی تأمین آب مناطق روستایی مطرح کردند که در این زمینه برنامه داریم.

وزیر پیشنهادی نیرو در ادامه با اشاره به عدم تعادل میان منابع و مصارف آب در کشور عنوان کرد: ما کشوری کم آب هستیم اما میزان مصرف آب نسبت به میزان جهانی بسیار بیشتر است که بخش اعظم آن در بخش کشاورزی مصرف می شود که باید آن را کاهش دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه تأمین آب بهداشتی مطابق با استانداردهای بهداشت جهانی برای مصارف شرب همه کشور به خصوص مناطق کم آب مورد سوال نمایندگان بود گفت: در این روش استفاده از منابع جدید مثل نمک زدایی و آب شیرین کن ها را مد نظر داریم.

بیطرف در ادامه با تأکید بر اینکه در اقتصاد آب عدم تعادل داریم که باید حل شود، عنوان کرد: مهم ترین مسأله در کاهش بحران آب در ایران تعادل بخشی در منابع و مصارف آب است که در این زمینه رویکرد تأثیرگذار مدیریت یکپارچه آب مهم بوده و همزمان به بحث های تأمین آب و مصرف و توزیع آب باید توجه شود.

وزیر پیشنهادی نیرو در پایان با بیان اینکه جنبه های زیست محیطی و اجتماعی و اولویت گذاری در تأمین آب سالم روستایی از مهم ترین کارهای این وزارتخانه خواهد بود، خاطرنشان ساخت: استفاده از پسآب ها برای مصارف کشاورزی و صنعتی می تواند راهکار تعدیل بحران در ایران باشد

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: