رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران :

شریعتمداری با سابقه خوب در عرصه عمل و حوزه بازرگانی مورد محک قرار گرفته است

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران ضمن ارزیابی گزینه پیشنهادی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفت : عملکرد آقای شریعتمداری قبلا در عرصه عمل در حوزه بازرگانی مورد محک قرار گرفته است و مسلما باید معاونینی که انتخاب می‌کند تخصص لازم را در بخش مربوطه داشته باشند، چون این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش عیارآنلاین، سید رضی حاجی آقامیری ادامه داد: مسئله اصلی سر مدیریت وزارتخانه است. برای اداره وزارتخانه نیاز نیست که حتما سه وزیر حضور داشته باشد و یک وزیر هم می‌تواند وزارتخانه را اداره کند. به طور کلی برای اینکه به هر سه بخش توجه شود و هیچ کدام از بخش‌ها مورد غفلت قرار نگیرد باید معاونان متخصصی برای هر یک از این سه بخش انتخاب شود که بتوانند خودشان به جای وزیر عمل کنند.
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی عنوان کرد: اگر وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این شکل عمل کند با توجه به سابقه خوبی که در امر وزارت بازرگانی در دوره اصلاحات داشته است، می‌توانیم امیدوار باشیم که شرایط از دوره قبل بهتر باشد اما اگر اینگونه نباشد و وزارتخانه به شکل رئیس محور اداره شود و همه چیز به یک نفر ختم شود و تقسیم کار وجود نداشته باشد این احتمال وجود دارد بخش صنعت یا معدن لطمه ببیند.
آقامیری اضافه کرد: باید دید که وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت چه ساز و کاری را برای اداره وزارتخانه در پیش خواهد گرفت، و چه تمهیداتی را در نظر می گیرد و چه کسانی را به عنوان معاون انتخاب می‌کند. مسلما معاونینی که انتخاب می‌کنند باید تخصص لازم را در بخش مربوطه داشته باشند.
وی ادامه داد : آقای شریعتمداری باید فکر کند که وزیر سه وزارتخانه است و معاونینی را انتخاب کند که تخصص آن بخشی که قرار است مدیریت کنند را داشته باشند.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: