معاون توسعه منابع وزارت بهداشت:

۱۲۳ هزار تخت در مراکز بهداشتی و درمانی کشور فعال است

صدرالسادات: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۱۷ هزار تخت بیمارستانی توسط دانشگاه های علوم پزشکی و ۴ هزار تخت نیز توسط وزرات راه و شهرسازی به ظرفیت تخت های بستری مراکز درمانی کشور اضافه شد.
در زمان حاضر ۱۲۳ هزار تخت در مراکز بهداشتی و درمانی کشور فعال است و تا پایان شهریور امسال ۳ هزار و ۵۰۰ تخت دیگر بهره برداری می شود.

به گزارش عیارآنلاین، سید علی صدرالسادات روز شنبه در جشنواره عمران سلامت تبریز اظهارکرد: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۱۷ هزار تخت بیمارستانی توسط دانشگاه های علوم پزشکی و ۴ هزار تخت نیز توسط وزرات راه و شهرسازی به ظرفیت تخت های بستری مراکز درمانی کشور اضافه شد.
وی با اعلام اینکه در زمان حاضر ۱۲۳ هزار تخت در مراکز بهداشتی و درمانی کشور فعال است، گفت: تا پایان شهریور امسال ۳ هزار و ۵۰۰ تخت دیگر بهره برداری می شود.
صدرالسادات با بیان اینکه دولت یازدهم به کمک مجلس شورای اسلامی و سایر ارکان نظام توجه ویژه ای به حوزه سلامت داشته است، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران هیچگاه موضوع سلامت در این حد اولویت دولت ها نبوده است.
وی با اشاره به اینکه بدون فراهم کردن زیرساخت ها نمی توان انتظار ارائه خدمات مناسب را داشت، نقش خیران را در تقویت زیرساخت های حوزه سلامت بارز دانست.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طرح بهسازی بلوک های زایمانی را از دیگر طرح اجرا شده در قالب طرح تحول سلامت عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح ۱۹۰ هزار متر مربع بهسازی شد.
وی با اشاره به احداث ۸۰ کلینیک در مساحت ۴۰۰ هزار مترمربع به عنوان یکی دیگر از طرح های تحول سلامت گفت: ۱۹۳ هزار متر مربع فضای اورژانس بیمارستانی هم در راستای اجرای این طرح بهسازی و احداث شد.
دکتر صدر السادات همچنین از افزایش ۷۶ هزار متر مربع مراکز تشخیص سرطان و غربالگری و ۸۶ هزار مترمربع بخش ویژه بیمارستانی در قالب طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: در ۵۷۰ بیمارستان کشور طرح ارتقای هتلینگ به منظور تکریم مردم اجرا شد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه درصدد افزایش سرانه فضای بهداشتی کشور از ۴۴ مترمربع به ۷۵ مترمربع هستیم، گفت: از سال گذشته با همکاری خیران و مسئولان استانی اجرای یکهزار و ۱۶۲ خانه بهداشت و یکهزار و ۱۲۳ مرکز جامع سلامت هدف گذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه این طرح با اعتبار ۵۰ درصدی وزارت خانه و کمک ۵۰ درصدی استان ها اجرا می شود، اعلام کرد: تا زمان حاضر یکهزار و ۵۰۰ مرکز بهره برداری شده است.
در پایان این جشنواره از افرادی که به نحوی در طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری داشتند اعم از خیرین، پیمانکاران، ناظرین، مشاورین، دفاتر فنی دانشگاه ها، معاونین توسعه و روسای دانشگاه ها تجلیل شد.
برپایی نمایشگاه عکسی از فعالیت های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از برنامه های جنبی این جشنواره بود.
در این جشنواره از تمبر جشنواره عمران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز رونمایی شد.
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی ضمن بررسی وضعیت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ۴۵۰۰ مترمربع زیربنای بهداشتی، درمانی، پژوهشی و دانشجویی اجرا شده توسط این دانشگاه را افتتاح کرد.
طرح بهسازی بخش اورژانس مرکز آموزشی درمانی شهدای تبریز، بخش همودیالیز بیمارستان مرند، مرکز سلامت شهری و روستایی شهرستان سیس و مرکز خدمات جامعه سلامت روستای خشکناب هریس از جمله طرح هایی بود که با حضور دکتر صدرالسادات بهره برداری شد.
همچنین کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و بخش دیالیز کوهورت آذر کلنگ زنی شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: