وزیر حمل‌ونقل هند:

دهلی‌نو در حال بررسی ارسال گندم به افغانستان از طریق بندر چابهار است

نیتین گادکاری: بندر چابهار ایران تا سال ۲۰۱۸ آماده بهره‌برداری خواهد شد. دهلی‌نو در حال بررسی ارسال گندم به افغانستان از طریق این بندر استراتژیک ایرانی است. دولت هند قصد دارد ۱۰۰ هزار تن گندم به افغانستان صادر کند و ما در تلاشیم تا گندم را از طریق بندر چابهار ارسال کنیم».

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از پایگاه خبری فایننشال اکسپرس، نیتین گادکاری، وزیر حمل‌ونقل هند با ابراز اطمینان نسبت به اینکه بندر چابهار ایران تا سال ۲۰۱۸ آماده بهره‌برداری خواهد شد، گفت، دهلی‌نو در حال بررسی ارسال گندم به افغانستان از طریق این بندر استراتژیک ایرانی است.

وی بعد از بازگشت از ایران به رسانه‌های هندی گفت: «دولت هند قصد دارد ۱۰۰ هزار تن گندم به افغانستان صادر کند و ما در تلاشیم تا گندم را از طریق بندر چابهار ارسال کنیم».

وی افزود، عملیات عمرانی شهری این پروژه بندری که توسط هند انجام شده به اتمام رسیده و دولت در حال سفارش ساخت ۴۰کرور روپیه تجهیزات فنی و جرثقیل برای بندر چابهار است.

وی افزود: «احساس می‌کنم ما بهره‌برداری از این بندر را تا سال ۲۰۱۸ آغاز خواهیم کرد».

گادکاری در جریان سفر خود به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری این کشور، با حسن روحانی دیدار کرد و موضوع ساخت خط‌آهن بین بندر چابهار و روسیه مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: «اکنون ما در حال ساخت یک خط‌آهن در ایران هستیم. ما از طریق چابهار می‌توانیم به آذربایجان، ازبکستان و روسیه برویم».

دولت هند دیروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایران و هند تعهد خود نسبت به تکمیل و بهره‌برداری سریع از بندر چابهار را اعلام کرده‌اند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: