مدیرکل دفتر سلامت جمعیت:

حل مشکل ازدواج میزان باروری در کشور را به ۲٫۱ درصد می‌رساند

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب و افزایش میزان باروری در کشور طبق هدفگذاری برنامه ششم به ۲٫۱ درصد، باید مشکل ازدواج جوانان حل شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد اسماعیل مطلق روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۱٫۸ درصد میزان باروری کشور در سال ۸۹ اکنون به ۲درصد رسیده است و تداوم این شرایط در سال های آینده بستگی به تعامل و حمایت دستگاه های متولی دارد.

مطلق تاکید کرد: سیاست های جمعیتی و مربوط به خانواده را رهبر معظم انقلاب به تمام بخش ها ابلاغ کرده اند و وزارت بهداشت نیز سهم خود از سیاست های مربوطه را اجرا می کند.

مدیرکل دفتر سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: همواره چالش هایی که باعث کاهش میزان باروری شده مورد بررسی قرار می گیرد، تا در جهت افزایش میزان بارداری در کشور گام برداریم.

وی ابراز کرد: میزان آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج افزایش یافته است، تا در حد امکان از وقوع طلاق در جامعه جلوگیری شود.

مطلق با اشاره به ضرورت کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، گفت: طرح مشکلات و ارائه راه حل مناسب برای رفع آن، تاثیر زیادی در حل مشکلات ازدواج دارد.

لازم به ذکر است اجرای طرح تحول نظام سلامت و سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلوگیری از تک فرزندی و در افزایش امید به زندگی در سطح جامعه و در نتیجه افزایش میزان باروری تاثیر بالایی داشته است.

منبع: مهرخانه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: