رئیس کمیسیون بهداشت:

وزیر بهداشت دولت دوازدهم باید برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت را به طور کامل اجرا کند

نوبخت: وزیر بهداشت دولت دوازدهم باید برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت را به طور کامل اجرا کند. کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار اجرای قانون هستند و در این راستا باید نظام ارجاع و پزشک خانواده شکل اجرایی به خود گیرد. اقدام وزیر بهداشت در زمینه افتتاح نظام الکترونیک ارجاع و آنچه که در برنامه ششم توسعه وجود داشت نشان از آن دارد که وزارت بهداشت گام های مقدماتی را برداشته و باید آن را در کشور اجرایی کند.

به گزارش عیارآنلاین، علی نوبخت ، با بیان اینکه وزیر بهداشت دولت دوازدهم باید برنامه ششم توسعه در حوزه سلامت را به طور کامل اجرا کند، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار اجرای قانون هستند و در این راستا باید  نظام ارجاع و پزشک خانواده شکل اجرایی به خود گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه با حُسن نیتی که دولت یازدهم داشت تمام آحاد مردم تحت پوشش قرار گرفتند و این نشان می دهد عزم راسخ در این میان وجود دارد.

وی یادآور  شد: البته در حال حاضر برای تامین منابع جهت بیمه شدن افراد با مشکلاتی روبرو هستیم تا جایی که چند ماهی است که سازمان های بیمه گر بدهی های زیادی داشته و نتوانستند مطالبات خود را پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید به اندازه توان، منابع و امکانات گام برداشته شود، یادآور شد: اقدام وزیر بهداشت در زمینه افتتاح نظام الکترونیک ارجاع و آنچه که در برنامه ششم توسعه وجود داشت نشان از آن دارد که وزارت بهداشت گام های مقدماتی را برداشته و باید آن را در کشور اجرایی کند.

وی یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز ارتباط خود را با وزیر بهداشت دولت دوازدهم در راستای تقویت حوزه سلامت بیشتر خواهد کرد و با همدلی و همسویی جلسات متعددی نیز در همین راستا برگزار می کنیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: امروزه مسایل مختلفی در دانشگاه ها وجود دارد و باید به مواردی همچون تنظیم ارتباط سالم با دانشگاه های پزشکی وجود داشته باشد تا بتوان شاهد پیشرفت در حوزه بهداشت ودرمان بود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: