دیناروند:

در حال حاضر با کمبود ۳۰ الی ۴۰ قلم دارو در کشور، روبرو هستیم

رئیس سازمان غذا و دارو: در حال حاضر با کمبود ۳۰ الی ۴۰ قلم دارو در کشور، روبرو هستیم که از طریق سامانه ۱۴۹۰ از نوع این دارو‌ها مطلع می‌شویم. وضعیت تأمین دارو در کشور، نسبت به ۴ سال گذشته تفاوت چشمگیری داشته و از کمبود ۳۰۰ قلم دارو، به ۳۰ قلم رسیده است. براساس آمار‌های موجود، اوضاع تأمین دارو‌های نایاب بهبود یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناروند گفت: در حال حاضر با کمبود ۳۰ الی ۴۰ قلم دارو در کشور، روبرو هستیم که از طریق سامانه ۱۴۹۰ از نوع این دارو‌ها مطلع می‌شویم.

وی افزود: وضعیت تأمین دارو در کشور، نسبت به ۴ سال گذشته تفاوت چشمگیری داشته و از کمبود ۳۰۰ قلم دارو، به ۳۰ قلم رسیده است. براساس آمار‌های موجود، اوضاع تأمین دارو‌های نایاب بهبود یافته است.

رییس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر نمی‌توان به طور دقیق اسامی دارو‌های موردنیاز را اعلام کرد چرا که کمبود‌ها ثابت و مختص به دارو‌های خاص نیست و در مواقعی هم شاهد نبودن یک داروی معمولی در داروخانه‌ها بوده ایم.

وی بیان کرد: هیچ کمبود دارویی پایدار نیست و سازمان غذا و دارو تلاش می‌کند درقبال تقاضای مردم، ظرف ۴ الی ۵ هفته، نبود دارو‌های مورد نیاز را جبران کرده و روند تهیه آن را کاهش دهد.

دیناروند گفت: بیماری‌های صعب العلاج از جمله هموفیلی، تالاسمی، سرطان، ام اس و برخی از بیماری‌های نادر و متابولیک از حمایت دارویی سازمان غذا و دارو به نسبت متفاوتی برخودار می‌شوند براین اساس برخی از بیماری‌ها که تعاریف معنادار و درمان دارویی دارند از اهمیت بیشتری نسبت به برخی بیماری‌های بی معنا و بی درمان دارویی برخودار هستند.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: