نایب رئیس کمیسیون بهداشت:

در گام سوم طرح تحول سلامت باید خدماتی که تحت پوشش بیمه قرار ندارد مورد حمایت قرار گیرد

قربانی: طرح تحول سلامت در گام اول منابع طرح را مورد توجه قرار داد تا منابع آن تامین گردد در گام دوم نیز به بحث پیشگیری و سلامت توجه شد تا بتوان در دراز مدت هزینه ها را کنترل کرد و به نظر می رسد این وزارتخانه باید در گام سوم طرح تحول خدماتی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند را مورد حمایت قرار دهند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین قربانی با تاکید بر ضرورت حمایت های بیمه ای از خدمات توانبخشی، افزود: با توجه به آغاز طرح تحول سلامت بالغ بر ۳۵۰ نوع خدمت تحت پوشش بیمه قرار گرفت که اقدام قابل توجهی به شمار می رود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در راستای ارایه خدمات بیمه ای، انتظار بود تا بخش دیگری از خدمات از جمله حوزه توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار گیرد که متاسفانه در این بخش غفلت صورت گرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بسیاری از معلولان نیازمند حمایت ویژه هستند زیرا ادامه درمان و توانمند شدن آنها نیازمند پوشش همگانی و بیمه سلامت است.

وی یادآور شد: طرح تحول سلامت در گام اول منابع طرح را مورد توجه قرار داد تا منابع آن تامین گردد در گام دوم نیز به بحث پیشگیری و سلامت توجه شد تا بتوان در دراز مدت هزینه ها را کنترل کرد و به نظر می رسد این وزارتخانه باید در گام سوم طرح تحول خدماتی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند را مورد حمایت قرار دهند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: واقعیت آن است که اگر خدمات توانبخشی تحت پوشش بیمه قرار نگیرند هزینه های اجتماعی آن به مراتب بیشتر از سرانه بیمه ای خواهد بود.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: