نماینده مردم تهران: لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت حساب‌شده نیست

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ادغام وزارت صنعت با هدف حمایت از تولید داخلی، صورت گرفت، گفت: لایحه تفکیک وزارت صنعت حساب‌شده نیست و طبق آخرین گزارش‌های رسیده، کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی موافق آن نیستند.

به گزارش عیارآنلاین، سهیلا جلودارزاده، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:  ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌حلی بوده است که در زمان دولت آقای هاشمی رفسنجانی هم وجود داشت.

وی ادامه داد: در آن زمان مشکلات صادرات و واردات، وجود رانت و ارز ارزان قیمت باعث ایجاد یک سری مشکلات می‌شد به همین دلیل، همزمان با یکسان سازی قیمت ارز تصمیم گرفته شد بخش‌های تجارت و تولید هم با هم ادغام شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به اهداف ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این اقدام با این هدف صورت گرفت که مشکلاتی که به بخش صنعت تحمیل می‌شد کم شود تا بتوانیم تولید داخلی خوبی داشته باشیم و تولید داخلی بتواند بازار مناسب خود را پیدا کند و به سمت بازارهای خارجی حرکت کند.

جلودار زاده در پاسخ به اینکه، چرا علی‌رغم عملکرد مثبت وزارت جهاد کشاورزی به واسطه قانون تمرکز و همچنین مخالفت وزیر صنعت، لایحه تفکیک به مجلس آمده است گفت: این لایحه حساب شده نبوده است و باید اصلاح شود و شاید یکی از دلایل ناپخته بودن لایحه این مسئله باشد که لایحه مذکور در ماه‌های پایانی دولت یازدهم بسته شده است.

وی در پایان تصریح کرد: دولت این لایحه را برای معرفی کابینه به مجلس آورد ولی مجلس به دوفوریت آن رای نداد به همین دلیل از دستور خارج شد. در بررسی‌های بعدی هم طبق آخرین گزارش‌های رسیده، کمیسیون‌های صنایع و معادن، کشاورزی، اقتصاد و اجتماعی موافق این تفکیک نیستند.

منبع: عیارآنلاین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: