رئیس دانشگاه تهران: رئیس جمهور، «خاکی‌صدیق» را برای تصدی وزارت علوم مدنظر دارد

رئیس دانشگاه تهران گفت: رئیس جمهور، علی خاکی‌صدیق که از چهره‌های خوشنام و فرهیخته و استاد تمام دانشگاه است را برای تصدی وزارت علوم مدنظر دارد که همگی از این بابت خوشحالیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمود نیلی احمد‌آبادی رئیس دانشگاه تهران در نشست رؤسای دانشگاه‌های کشور که صبح امروز در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تقدیر از عملکرد وزیر علوم دولت یازدهم،‌ گفت: خوشبختانه ریاست جمهوری علی خاکی‌صدیق که از چهره‌های خوشنام و فرهیخته و استاد تمام دانشگاه است را برای تصدی وزارت علوم مدنظر دارد که همگی از این بابت خوشحالیم و از همه دانشگاهیان می‌خواهیم به میدان بیایند و با معرفی وی به نمایندگان مجلس و حمایت از وی تلاش کنند که با رای بالا بتواند تصدی وزارت علوم را بر عهده بگیرد.

نیلی‌احمد‌آبادی تاکید کرد: خاکی‌صدیق از اساتید مجرب دانشگاه است. سابقه تدریس در دانشکده فنی دانشگاه تهران را هم دارد و پس از آن در دوره ریاست دانشگاه خواجه‌نصیر را بر عهده گرفته و با تدبیر و آرامش و با سطح علمی بالا آنجا را مدیریت کرد.

وی در ادامه با اشاره به دوره مدیریت فرهادی در دولت یازدهم، گفت: بعد از تلاطم‌های ابتدایی دوره یازدهم در وزارت علوم یک وزیر مجرب و خوشنام،‌ تصدی این وزارتخانه را بر عهده و با توجه به مقبولیتی که در نظام داشت، هم اکنون در دنیا رتبه اول را در شتاب علمی داریم.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: حال که فرهادی از پذیرفتن تصدی وزارت علوم خودداری کرده است، باید از خاکی‌صدیق که از خود ماست و مسائل و مشکلات آموزش عالی را می‌شناسد حمایت کنیم و صادقانه کمک کنیم آموزش عالی به جایگاه واقعی خودش نزدیکت‌تر شود.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: