فرهادی: باید فرهنگ سازی درباره عملکرد شورای عتف صورت گیرد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید فرهنگ سازی درباره عملکرد شورای عالی عتف صورت گیرد تا سنگ اندازی در این عرصه نشود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی در افتتاحیه دبیرخانه شورای عالی عتف افزود: شورای عالی علوم، تحقیقات، فناوری (عتف) باید توسعه علمی، کاربردی و بنیادی پیدا کند و نظارت و ارزیابی در این عرصه بطور کامل صورت گیرد.

وی افزود: بحث آینده نگری برای میان و بلند مدت در زمینه‌های تخصصی آب و محیط زیست از طریق دبیرخانه این شورا باید صورت گیرد.
فرهادی ادامه داد: شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری باید بیش از پیش فعال باشد، چون فناوری‌های علمی و تخصصی و سیاستگذاری برای همه حوزه‌های علم و فناوری از طریق این شورا صورت می‌گیرد.
وی گفت: اعتبارات لازم برای توسعه این شورا در نظر گرفته شده است و باید برای شناساندن عملکرد آن فرهنگ سازی شود و سنگ اندازی کمتری نسبت به عملکرد و فعالیت این شورا باید صورت گیرد.
فرهادی در ادامه با اشاره به وضعیت علمی کشور و رشد شتاب علمی افزود: هم اکنون از نظر رشد شتاب علمی در بین ۲۵ کشور اول دنیا قرار داریم و سهم ما از تولید علمی کشور بالاست.
وی اضافه کرد: طی چند سال گذشته تاکنون تعداد پارک‌های علم و فناوری و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی در این پارک‌ها توسعه یافته است.
فرهادی گفت: شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری بعنوان بالاترین مرجع سیاستگذاری در کشور طی چند سال اخیر فعالیت خوبی داشته است و ما توانستیم طرح‌های کلان ملی را توسعه دهیم و اعتبارات لازم را برای این طرح‌ها به صورت موثر اختصاص دهیم.

منبع: صداوسیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: