۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱
دبیر شورای عالی مناطق آزاد:

ورود بانک‌ خارجی به مناطق آزاد لازمه ورود مناطق آزاد به نسل چهارم است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: تحقق نسل چهارم مناطق آزاد نیازمند عملیات مالی مطابق با بازارهای جهانی است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اکبر ترکان در نشست با مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان سرمایه در منطقه آزاد ماکو گفت: تحقق نسل چهارم مناطق آزاد نیازمند عملیات مالی مطابق با بازارهای جهانی است و بر همین اساس باید بانک‌های خارجی وارد این عرصه شوند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه با ورود بانک‌های خارجی به مناطق آزاد مردم این مناطق در انتخاب بانک کارگزار براساس خدمات مختار خواهند بود، افزود: این کار موجب اصلاح بانک‌های داخلی در مناطق آزاد می‌شود.

مشاور رئیس جمهور اولویت و دستور کار دولت دوازدهم در مورد مناطق آزاد را مناطق آزاد مالی عنوان کرد و گفت: آزاد کردن بازارهای مربوط به خدمات بیمه اجتمای نیز از دیگر برنامه‌های پیش رو مناطق آزاد در دولت دوازدهم است.

وی با بیان اینکه در مناطق آزاد به دنبال حق انتخاب از سوی بیمه‌شدگان هستیم، اظهار داشت: سیستمی باید در مناطق آزاد راه‌اندازی شود که کارگران واحدهای تولیدی به میل خود از شرکت‌های بیمه‌ای برای خود بیمه خریداری کنند.

ترکان در ادامه به ضرورت احداث خط آهن در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و افزود: در مطالعات انجام یافته برای ایجاد این خط قرار است کریدور جلفا از منطقه آزاد ارس و ماکو کشیده شده و از این منطقه به خط آهن ترکیه وصل شود.

منبع:فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: