۱۱ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۰
دیروز نسبت به سال گذشته رخ داد

افزایش ۴۰۰۰ مگاواتی مصرف برق/ معادل ۲ کشور ۲۷ میلیون نفری افزایش مصرف داشتیم

پیک مصرف برق در روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل در حالی با افزایش چهار هزار مگاواتی روبه‌رو شد و عدد مصرف را به ۵۳ هزار و ۶۰ مگاوات رساند که این میزان افزایش به تنهایی بیش از کل مصرف کشور آذربایجان است.

به گزارش عیارآنلاین، پیک مصرف برق در روز گذشته (سه شنبه) با کاهش ۱۵۰۰ مگاواتی نسبت به روز دوشنبه به ۵۳ هزار و ۶۰ مگاوات رسید و این در حالیست که پیک مصرف برق در مدت مشابه سال گذشته ۴۹ هزار مگاوات بوده و با این حساب می‌توان گفت پیک مصرف برق ۴ هزار مگاوات نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

این میزان افزایش به تنهایی بیش از کل مصرف کشور آذربایجان است.

این گزارش می افزاید: در روز یکشنبه ۸ مردادماه جاری پیک مصرف برق با ثبت بالاترین میزان مصرف در تاریخ صنعت برق کشور به ۵۵ هزار و ۴۴۲ مگاوات رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات افزایش داشت.

بر این اساس در روز ۸ مردادماه کشور حدود ۲٫۱ برابر ارمنستان و آذربایجان تنها رشد مصرف برق را تجربه کرد، به عبارت دیگر، ما در این روز تقریباً به اندازه ۲۷ میلیون نفر (با احتساب مجموع جمعیت ارمنستان و آذربایجان)، اضافه بر جمعیت کنونی کشوربرق مصرف کردیم.

قابل تأمل اینکه در این روز مصرف برق صنایع نیز افزایش چندانی نداشته و به همین خاطر می‌توان گفت عمده مصرف در بخش غیر مولد کشور بوده است.

به گواه تحلیل کارشناسان صتعت برق، چنین رشدی بیش از آنکه حرکت دهنده کشور به سمت رشد و توسعه باشد باعث می شود تا صنایع تقریباً رشد یافته‌ای چون صنعت برق که در طول سالیان متمادی نیز شکل گرفته و به بلوغ رسیده اند، دچار مشکلات عدیده‌ای شوند.

بنابراین به نظر می‌رسد تنها راهکار اساسی برای مواجهه با چنین امری مدیریت مصرف برق در روزهای گرم تابستانی باشد، روزهایی که به مراتب برای مشترکان جنوب کشور گرمتر خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: