معاون توسعه معاونت علمی: با تاسیس صندوق‌های ریسک پذیر مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان حل می‌شود

معاون توسعه معاونت علمی ریاست جمهوری با اشاره به مشکل جذب سرمایه گذار در شرکت های دانش بنیان گفت: با تاسیس صندوق های ریسک پذیر در بورس این مشکلات حل می شود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عصر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه بانک سپه با معاونت علمی در خصوص سرمایه گذاری در طرح‌های دانش بنیان و فناورانه اظهار کرد: ما بحث جدیدی در خصوص تامین وام برای شرکت‌های دانش‌بنیان شروع کردیم و این کار به منظور فعال شدن پروژه‌های این شرکت‌ها با پرداخت وام است.

وی بیان کرد: در گذشته جذب سرمایه گذار در شرکت های دانش بنیان صورت می گرفت اما ما برای حل مشکل  جذب سرمایه گذار، در گام اول امضای تفاهم نامه ای با سازمان بورس انجام دادیم و صندوق‌های ریسک پذیر در شرکت های دانش بنیان تاسیس کردیم و تا به امروز  حدود هفت صندوق راه اندازی شده است.

دلیری افزود: امکان ارتقای محصول با سرمایه گذاری بر روی شرکت‌های دانش بنیان صورت می‌گیرد که با تحقق این امر تابلو اختصصاصی در سازمان بورس ایجاد شده تا جذب سرمایه گذار بهتر شود.

وی تاکید کرد: معاونت علمی ۵۰ درصد از هزینه‌های شرکت‌های دانش بنیان را در تابلو بورس می‌پردازد.

دلیری ادامه داد: ورود به نهاد‌های مالی و بانک‌ها از دیگر اقدامات معاونت علمی در زمینه شرکت‌های دانش بنیان بود و در قدیم سرمایه گذاری به روش سنتی با ایجاد

وی اظهار کرد: مراکز رشد و استارت آپ‌ها می‌توانند نیاز کشور را فراهم کنند و به همین خاطر سرمایه گذاری بر روی این شرکت‌ها می تواند در رشد علمی کشور و ارتقای سطح شرکت‌های دانش بنیان موثر باشد.

دلیری عنوان کرد: باید تحت عنوان مراکز شتاب دهنده از سرمایه گذاری در این حوزه حمایت کنیم.

وی ادامه داد: راه اندازی مراکز نوآوری، شتاب دهنده، سرمایه گذاری بر روی شرکت های دانش بنیان از جمله اقدامات این مجموعه است.

دلیری یاد آوری شد: امیدوارم در حوزه دانش بنیان کارگروه‌های بیشتری در زمینه جذب سرمایه گذار ایجاد شود.

سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان سبب استغال و کارآفرینی

در ادامه مراسم محمد کاظم چغازردی مدیر عامل بانک سپه گفت: سرمایه گذاری بر روی شرکت های دانش بنیان  سبب کار آفربنی در کشور می‌شود و ما سرمایه گذاری مستقیم در ایده‌های کاربردی را در دستور کار قرار داده ایم.

وی عنوان کرد: سرمایه گذاری باید درحوزه تولیدات داخلی باشد تا مسئله اقتصاد مقاومتی محقق شود.

چغازردی گفت: شرکت تامین سرمایه در درآمد زایی و سرمایه گذاری در ایجاد ایده و دانش نخبگان فعالیت خوبی دارد.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: