۱۱ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

سازوکارهای لازم برای فروش محصولات کشاورزی در بورس فراهم نیست

افضلی گفت: ازجمله پیش‌نیازهای لازم برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، وجود زنجیره‌ی بهم پیوسته‌ای است که بتواند تولید کننده را به مصرف کننده متصل کند که درحال حاضر در کشور فراهم نشده است.

نظر افضلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون فروش محصولات کشاورزی در بورس کالا به‌صورت قیمت تضمینی گفت: در حال حاضر سازوکارهای اجرایی برای فروش محصولات کشاورزی در بورس کالا فراهم نشده است.

وی ادامه داد: ازجمله پیش‌نیازهای لازم برای عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا، وجود زنجیره‌ی بهم پیوسته‌ای است که بتواند تولید کننده را به مصرف کننده متصل کند که درحال حاضر در کشور فراهم نیست.

نماینده مردم نهبندان افزود: در حال حاضر، قیمت بعضی محصولات کشاورزی تولید داخل همانند گندم از مشابه خارجی آن گران‌تر است. به همین دلیل این امکان وجود دارد در بورس کالا محصولات آن‌ها با قیمت پائینی بفروش برود و دولت نتواند به تعهدات مالی خود را انجام دهد.

افضلی در پایان تصریح کرد: بازار بورس دارای پیچیدگی‌های خاص است و کشاورزان با آن آشنا نیستند به همین دلیل نیاز است دولت پیش‌بینی‌های لازم را در این زمینه کرده باشد؛ اما درحال حاضر  بررسی‌های صورت گرفته و تجربیات قبلی نشان دهنده این هست که پیش‌بینی‌های لازم صورت نگرفته است.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: