۱۱ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵
مدیرکل دامپزشکی استان تهران:

در عید قربان امسال نگرانی بابت تب کریمه و کنگو وجود دارد

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با اعلام برخورد با عرضه دام غیرمجاز در عید قربان با کمک سایر دستگاه‌ها گفت: عمده نگرانی ما در عید قربان امسال آن است که مردم گوشتی را استفاده‌کننده که مراقبت‌ها و نظارت‌های بهداشتی روی آن انجام‌نشده باشد.

به گزارش عیارآنلاین، سید اصغر برایی نژاد  اظهار کرد: در ایام عرفه و عید قربان جلوی عرضه دام غیرمجاز با کمک سایر دستگاه‌ها گرفته می‌شود و گوشتی تأمین می‌شود که سلامت آن تضمین‌شده باشد.

وی بابیان اینکه در عید قربان امسال نگرانی بابت تب کریمه و کنگو وجود دارد افزود: عمده نگرانی ما در عید قربان امسال آن است که مردم گوشتی را استفاده‌کننده که مراقبت‌ها و نظارت‌های بهداشتی روی آن انجام‌نشده باشد و مصرف کنند و دچار مشکل شود.

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه دامپزشکی برنامه اطلاع‌رسانی گسترده این موضوع را در دستور کار دارد ادامه داد: سم‌پاشی دام و جایگاه دام نیز در دستور کار ما قرار دارد و امیدواریم که با مصوباتی که استاندار داده است منابع مالی ما تأمین و سموم بیشتری تأمین شود تا ما بتوانیم واحدهای بیشتری را تحت پوشش سم‌پاشی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: موارد مشکوکی از ابتلای افراد به بیماری تب کریمه و کنگو در استان تهران داشته‌ایم اما تا به امروز مورد مثبتی از ابتلای افراد به تب کریمه و کنگو در استان تهران نداشته‌ایم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: