فرهادی: دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی ادغام نمی‌شوند

وزیر علوم گفت: در مورد حضور در دولت دوازدهم نمی‌دانم چه باید بگویم. فعلا در دولت هستم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران بیان داشت: فعلا وزیر هستم، برای حضورم در دولت دوازدهم نمی‌دانم چه باید بگویم ولی هنوز دولت تمام نشده است.

وی ادامه داد: فعلا در دولت هستم، ما کارمند دولت هستیم و همه گزینه‌های مطرح شده خوب هستند.

فرهادی در رابطه با نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه علمی کابردی، گفت: دانشگاه جامع علی کاربردی در زمینه‌های صنعتی‌، خدماتی،‌ دارویی و صنایع دستی تولیداتی دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در برنامه ششم توسعه نیز به این دانشگاه توجه شود زیرا محصولات علمی کاربردی می‌تواند بازار خوبی داشته باشد.

وی در رابطه با اینکه ظرفیت دانشجویان کاهش یافته است، گفت: دانشگاه‌های مهارتی می‌توانند با توجه به ظرفیت کم، پذیرش‌های مقطعی داشته باشند و نیروهایی تربیت کنند که مهارت بیشتری داشته و وارد بازار اشتغال شوند.

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای ادغام می‌شوند یا خیر، گفت: دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه  فنی و حرفه‌ای دو دانشگاه جامع سراسری هستند که دانشگاه فنی و حرفه‌ای از هنرستان‌ها دانشجو می‌پذیرد اما دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند از کارمندان دولت و دستگاه‌ها و یا به صورت آزاد دانشجو بپذیرد که ستاد هماهنگی و هم‌افزایی این دو دانشگاه را تشکیل دادیم و در جلسات مختلف در رابطه با آموزش مهارتی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی ادامه داد: این دو دانشگاه هیات امنای واحدی دارند و امر دو دانشگاه همپوشانی ندارد.

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که آیا امکان یکی شدن روسای این دو دانشگاه وجود دارد یا خیر گفت: چنین مساله‌ای مطرح نیست.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: