۴ مرد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
نماینده مردم تهران در گفت‌گو با عیارآنلاین:

دولت به جای تفکیک، آیین‌نامه‌های نا نوشته ادغام را تهیه و تدوین کند

بادامچی پیرامون لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت، بهتر است به جای تفکیک، آئین نامه‌های تجمیع این وزارتخانه‌ها را تهیه و تدوین و دوباره بازنگری کند. چراکه‌، تولید چه در بخش صنعت و چه کشاورزی نمی‌تواند جدا از تجارت باشد.

محمدرضا بادامچی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با خبرنگار حوزه صنعت عیارآنلاین، پیرامون لایحه تفکیک وزارتخانه‌ صنعت، معدن و تجارت گفت: تجربیات و مطالعات نشان داده است که در کشور ما بخش تجارت نمی‌تواند از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و کشاورزی جدا باشد.

وی ادامه داد: دولت بهتر است به جای تفکیک، آئین نامه‌های تجمیع این وزارتخانه‌ها را تهیه و تدوین و دوباره بازنگری کند. چراکه‌، تولید چه در بخش صنعت و چه کشاورزی نمی‌تواند جدا از تجارت باشد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه اغلب نماینده‌های مجلس مخالف تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت هستند گفت: ما در کمیسیون‌های مختلفی پیرامون این موضوع جلسه داشته‌ایم، اغلب نماینده موافق تفکیک این وزارتخانه نیستند. حتی در جلساتی هم که با مسئولین ارشد وزارتخانه‌ صنعت داشته‌ایم آن‌ها هم موافق تفکیک نبودند.

وی ادامه داد: برای ما جای سئوال است که چرا در این چند سال گذشته آئین‌نامه‌های مشترک ادغام این وزارتخانه‌ تهیه و تدوین نشده است. بنده اعتقاد دارم اگر این آئین‌نامه نوشته و ابلاغ می‌شد وضعیت به مراتب بهتری داشتیم و اصلا نیازی به تفکیک نبود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: