عضو کمسیون بهداشت مجلس:

طرح تربیت پرستار بیمارستانی نیازی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد

امینی فرد: طرح تربیت پرستار بیمارستانی نیازی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد. تربیت نیرو نیازی به این مصوبه نداشته و وزارت بهداشت می تواند برای موارد مقطعی اقدام به اجرای چنین طرح هایی کند. دوره های در سطح کارشناسی و محدود که استانداردهای کیفی و کمی را دارا هستند از لحاظ قانونی نیازی به اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نداشته و وزارت بهداشت به نوعی در این موارد مرجع تعیین صلاحیت است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدنعیم امینی فرد ، درباره طرح تربیت پرستار بیمارستانی، گفت: این طرح در برخی بیمارستان های خاص مانند مهدیه اجرایی می شود در واقع طرح مذکور سابقه تاریخی داشته و در واقع قبل از انقلاب بهترین دانشکده های پرستاری  در بیمارستان ها مستقر بوده به گونه ای که پرستاران آموزش دیده توانایی های عملی بیشتری نسبت به پرستارانی داشتند که دارای تحصیلات دانشگاهی بودند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری کمبود شدید نیروی پرستاری در کشور، گفت: با وجود افزایش تخت های بیمارستانی در دولت یازدهم اما تعداد پرستاران ثابت ماند به گونه ای که به دلیل فشار کاری زیاد با مهاجرت پرستاران روبرو هستیم؛ بنابراین در این رابطه لازم است تدابیر لازم برای کمبود نیروی پرستاری اتخاذ شود که اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی می تواند یکی از راهکارهای موثر باشد.

وی با بیان اینکه استانداردهای لازم باید در اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی به کار گرفته و رعایت شود، تصریح کرد: این طرح می تواند گامی موثر در جهت رفع کمبود نیروی پرستاری باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه طرح تربیت پرستار بیمارستانی نیازی به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد، گفت: تربیت نیرو نیازی به این مصوبه نداشته و وزارت بهداشت می تواند برای موارد مقطعی  اقدام به اجرای چنین طرح هایی کند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، افزود: دوره های در سطح کارشناسی و محدود که استانداردهای کیفی و کمی را دارا هستند از لحاظ قانونی نیازی به اخذ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نداشته و وزارت بهداشت به نوعی در این موارد مرجع تعیین صلاحیت است.

طرح تربیت پرستاری بیمارستانی نباید متوقف شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح تربیت پرستار بیمارستانی نباید متوقف شود، تصریح کرد: البته با ارائه آموزش های تئوری و بالینی و همچنین به صورت محدود و کنترل شده در بیمارستان های مرجع می توان نسبت به اجرای چنین طرح هایی اقدام کرد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: