رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی شاغل هستند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای توسعه آموزش‌های مهارتی و کاربردی در کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید در دیدار با رؤسای مراکز علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد گفت: شناسایی نیازهای آموزش استان‌ها در حوزه مهارتی و تربیت نیروی انسانی در این زمینه از اهداف این دانشگاه است.

وی افزود: این دانشگاه به منظور ترغیب تحصیل دانشجو در رشته‌های مهارتی در حال مذاکره با مراکز استان‌ها و خیرین است که بخشی از شهریه دانشجو توسط آنان پرداخت شود.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی با بیان فعالیت هزار و ۷۰ مرکز زیر نظر این دانشگاه در استان‌ها گفت: با توجه به گستردگی بیش از حد دانشگاه علمی کاربردی، در گذشته در پی اقدام مسؤولان این دانشگاه برای ارائه خدمات کیفی و بهتر، بیش از ۲۰۰ مرکز تجمیع و تعطیل شده و تعداد این واحد‌ها اکنون به حدود ۸۵۰ مرکز تقلیل یافته است.
امید تأکید کرد: مراکزی که دارای اساسنامه نباشند در بهمن نمی‌توانند پذیرش دانشجو کنند.
وی با اشاره به اشتغال‌محور و مهارتی بودن رشته‌های علمی کاربردی، گفت: بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه دارای شغل هستند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از جوانان استان خواست با توجه به خالی بودن ظرفیت رشته‌های مهارتی، به جای تحصیل در رشته‌هایی که در جامعه نیازی به آنان نیست در رشته‌های مهارتی تحصیل کنند که در این زمینه باید در سطح کشور فرهنگ‌سازی صورت گیرد.
فرید براتی رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه افزود: براساس نظرسنجی‌های انجام شده بیش از ۸۰ درصد دانشجویان از تعامل مسؤولان مراکز علمی کاربردی استان رضایت دارند. وی توجه و تمرکز ویژه به بخش فرهنگی در این دانشگاه را بیش از هر زمان دیگر ضروری دانست و از تلاش دانشگاه علمی کاربردی استان برای راه اندازی باشگاه دانشجویان (مرکز ارائه خدمات رفاهی)، تشکیل مرکز توسعه کارآفرینی برای اجرای تخصصی دوره‌های کارورزی و ایجاد مراکز خوشه‌ای فناوری خبر داد.
در این جلسه رؤسای ۱۲ مرکز علمی کاربردی استان حضور داشتند که به بیان مشکلات آموزشی خود پرداختند.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: