نماینده مجلس:

براساس برنامه ششم باید متولیان روستاها برنامه‌ریزی کنند که مانع مهاجرت از روستاها شوند

بهرام‌نیا: براساس سند توسعه برنامه ششم باید متولیان روستاها به گونه ای برنامه ریزی کنند که مانع مهاجرت شده و حتی سبب مهاجرت معکوس شوند. به منظور تقویت روحیه تولیدگری در روستاها دستور دهید نسبت به پرداخت پول گندم و کلزای تحویلی اقدام عاجل به عمل آید لذا پیشنهاد می‌کنم در خصوص قیمت خرید تضمینی قبل از کشت محصول، اعلام شود تا کشاورز با اختیار برای نوع کشت خود اقدام کند.

به گزارش عیارآنلاین، حسن بهرام‌نیا در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، از سایر نمایندگان به دلیل تصویب طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه با رای بالا تشکر کرد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان جهت احداث بیمارستان ۱۸۵ تختخوابی شهید قدوسی شهرستان نهاوند که در غرب کشور به نوعی بی بدیل است از وی درخواست کرد قبل از هرگونه افتتاحی دستور داده شود حسب دستور کتبی قبلی جنابعالی نسبت به جذب نیروهای بومی اقدام شود.

بهرام نیا با تبریک خودکفایی تولید گندم و افزایش تولید محصولات کشاورزی خطاب به وزیر جهادکشاورزی گفت:‌ به منظور تقویت روحیه تولیدگری در روستاها دستور دهید نسبت به پرداخت پول گندم و کلزای تحویلی اقدام عاجل به عمل آید لذا پیشنهاد می‌کنم در خصوص قیمت خرید تضمینی قبل از کشت محصول، اعلام شود تا کشاورز با اختیار برای نوع کشت خود اقدام کند.

وی یادآور شد: براساس پیش بینی ها در سال جاری بیش از ۲۵۰ هزار تن محصولات چغندر قند برداشت می شود که برای تحویل و حمل چغندر قند و پرداخت به موقع پول به کشاورزان از هم اکنون باید برنامه‌ریزی شود تا کشاورزان گرفتار مشکلات سال‌های گذشته نشوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکر دیگری به وزیر جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن افزود: براساس سند توسعه برنامه ششم باید متولیان روستاها به گونه ای برنامه ریزی کنند که مانع مهاجرت شده و حتی سبب مهاجرت معکوس شوند اما متاسفانه امروز نه تنها بستری برای مهاجرت فراهم نشده است بلکه مهاجرت همین روستاییان ساکن روستاها به علت عدم صدور مجوز ساخت دچار مشکل شده اند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: