۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶

فرهادی: نخبگان پس از بازگشت به کشور در هیئت علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند

وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری اعلام کرد: مصوبه‌ای تصویب شد تا نخبگانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند هنگامی که بازگشتند از طریق بنیاد نخبگان جذب و در هیات علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

به گزارش عیارآنلاین، فرهادی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در ارتباط با تلاش‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای بازگشت نخبگان به کشور، اظهار کرد: سعی داریم که بازگشت معکوس در مورد استعداهای درخشان را به کار ببریم و این طرح در دستور کار وزارت علوم است.

وی در همین راستا ادامه داد: سال گذشته مصوبه‌ای تصویب شد تا نخبگانی که در خارج کشور تحصیل کرده‌اند هنگامی که بازگشتند از طریق بنیاد نخبگان جذب و در هیات علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

فرهادی خاطر نشان کرد: اعتبارات این طرح داده شده است و سال گذشته تا امسال صد نفر از نخبگان به عضویت هیات‌های علمی درآمده‌اند، طی یک سال گذشته حدود هزار و ۴۰۰ نفر که در خارج از کشور بوده‌اند به صورت موقت و یا دائم به کشور مراجعت کرده‌اند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به آموزش ها برای جلوگیری از تجاوز و آسیب رساندن به کودکان و نوجوانان گفت:حوزه آموزشی و پژوهشی دانشگاه سال هاست که بر روی این مطلب کار می‌کند که یکی از اساسی‌ترین آن پایان نامه‌ها است. شورای توسعه پژوهش علوم انسانی نیز تحقیقاتی را آغاز کرده است و عناوینی نیز برای پایان نامه‌ها انتخاب کرده و به شورای اجرایی کشور و دستگاه های مربوطه نیز ارسال کرده که ما نیز به دنبال اجرایی کردن این عناوین هستیم.

فرهادی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر حضورش در کابینه دوازدهم اظهار داشت: در حال حاضر که هستیم و خدمت می‌کنیم.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: