۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
مدیرعامل مپنا :

آنهایی که می‌گویند مپنا در اجرای قرارداد ۵ هزار مگاواتی تعلل کرده به دنبال منافع شخصی هستند

مدیرعامل مپنا گفت: افرادی که اعلام می‌کنند مپنا با گذشت یک سال از امضای قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی هنوز مدل مالی آن را به وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی ارائه نکرده دنبال منافع خود هستند.

به گزارش عیارآنلاین، عباس علی آبادی  در پاسخ به این سؤال که معاون وزیر نیرو می‌گوید «مپنا» با گذشت یک سال از امضای قرارداد ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی در کشور هنوز مدل مالی خود را به شرکت دولتی برق حرارتی ارائه نکرده است، گفت: چطور هنوز تأمین مالی نشده است که اولین نیروگاه در حال نصب است؟ بروید از معاون وزیر نیرو بپرسید، اما بنده اعلام می‌کنم که این اقدام انجام شده و اولین نیروگاه در حال نصب است وگر نه قرارداد آن نیز امضا نمی‌شد.

وی افزود:حال باید دُم خروس را بپذیریم یا قسم حضرت عباس را؟ بنابراین از نظر مپنا پروژه ساخت ۵ هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی هیچ مشکلی ندارد و جلو می‌رود و اولین توربین‌ها در حال نصب است و نزدیک به یک سال است که پروژه مزبور کلید خورده است.

وی افزود: افرادی که این مطالب را مطرح می‌کنند دنبال اهداف خود هستند تا نفع ببرند.

علی آبادی در پاسخ به این سؤال که از این ۵ هزار مگاوات چه میزان در حال نصب است، گفت: مپنا در حال حاضر هزار مگاوات آن را در حال نصب دارد و خواستگاه‌های آن نیز بندرعباس و تبریز است.

* مپنا هیچ‌گاه به آستان قدس داده نشده بود

مدیرعامل مپنا در پاسخ به این سؤال که بعد از بازگشت سهام مپنا از آستان قدس به وزارت نیرو هیأت مدیره آن را چه کسانی تشکیل می‌دهند، گفت: این موضوع هیچ ارتباطی به بنده ندارد و بنده مدیرعامل مپنا هستم و هیأت مدیره مپنا، گروه مپنا را حفظ می‌کند و درباره اینکه سهامداران چه کسانی هستند نمی‌توان قطعی نظر داد چنانکه ممکن است توسط یک فرد یا یک گروه یکجا خریداری شود.

وی افزود: مپنا هیچ‌گاه به آستان قدس داده نشده بود و هیچ وقت سهامداری به نام آستان قدس در مپنا نداشته‌ایم چراکه سهامدار مپنا شرکت صبا است که سهام آن حدود ۵۰ درصد برای وزارت نیرو و ساتکاب است.

وی ادامه داد: مابقی سهام یعنی یک مقدار بیشتر از ۵۰ درصد مربوط به مهاب قدس می‌شود و بنابراین کمتر از ۵۰ درصد مربوط به وزارت نیرو و ساتکاب است و مابقی نیز مربوط به آستان‌های حضرت معصومه و حضرت امام رضا می‌شود که اینها سهامداران آن هستند، پس ما طبق قانون تجارت کار می‌کنیم و شرکت مپنا یک شرکت قانون تجاری است و کل این سهام دولت که در مپنا جمع شود، می‌شود صبا که ۴۷ درصد سهام مپنا است به اضافه وزارت نیرو و مابقی هم کارکنان مپنا و مردم هستند.

علی‌آبادی ادامه داد: نه وزارت کشور، نه وزارت راه و شهرسازی و نه وزارت کار و امور اجتماعی یک سهم کوچک هم در این موضوع ندارند.

*قرارداد ساخت نیروگاه با یونیت ترکیه اشتباه است

علی‌آبادی در پاسخ به این سؤال که آیا یونیت ترکیه با مپنا مذاکره است، گفت: یونیت ترکیه یک بار با مپنا مذاکره کرد البته ما هنوز نمی‌دانیم که این شرکت ترکیه‌ای چه اقدامی دارد انجام می‌دهد و این موضوع را باید از مقامات وزارت نیرو سؤال کنید.

وی افزود: اما از لحاظ بنده قرارداد ساخت نیروگاه با یونیت ترکیه اشتباه است.

*وزارت به قیافه بنده نمی‌خورد

علی‌آبادی در پاسخ به این سال که هر ۴ سال یک بار بحث وزیر نیرو شدن او مطرح می‌شود و هر بار نیز کنار گذاشته می‌شود، آیا این موضوع در دولت دوازدهم باز هم به او پیشنهاد شده است، گفت: به قیافه بنده وزارت نیرو نمی‌خورد، اما به هر حال بنده یک سرباز کوچک هستم و افتخار می‌کنم که اگر توفیق هر کاری بدهند انجام می‌دهم.

وی افزود: به هر حال از بنده بهتر بسیار زیاد است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: