تحصیل ۶۵۰ هزار هنرجو در هنرستان‌های سراسر کشور

مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش از تحصیل ۶۵۰ هزار هنرجو در هنرستان های سراسر کشور خبرداد و گفت: این هنرجویان در ۷ هزار و ۱۰۰ هنرستان کشور مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، مصطفی آذرکیش با بیان این که ۲ هزار و ۷۰۰ هنرستان فنی و حرفه ای و چهار هزار و ۴۰۰ هنرستان کاردانش در کشور وجود دارد، افزود: با توجه به نامگذاری سال ۹۶ به نام سال تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی اراده خوبی نسبت به تجهیز هنرستان ها وجود داشته و در بودجه سال جاری ۵۳۰ میلیارد ریال برای تجهیز هنرستان ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفترکار دانش وزارت آموزش و پرورش اظهارکرد: مبلغی از محل فروش ۲درصدگاز نیز جهت تجهیز هنرستان ها لحاظ شده و ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی هم برای به روزآوری تجهیزات هنرستان های کشور در نظرگرفته شده است که در صورت تحقق بسیار مطلوب خواهد بود.

وی با تاکید بر این که توسعه آموزش های مهارتی از سیاست های آموزش و پرورش است که اولین گام در تقویت تولیدات داخلی نیز محسوب می شود، تصریح کرد: در این راستا طرح ‘یک روز با هنرستان‌ها’ در سراسرکشور برای دانش آموزان پایه نهم به اجرا درآمد و نمایشگاهی از دست سازه های هنرجویان در سطح هنرستان‌ها برپا شده است.

آذرکیش خاطرنشان کرد: اکنون ۳۵۰ هزار هنرجو در شاخه کار دانش و حدود ۳۰۰ هزار هنرجو نیز در شاخه فنی و حرفه ای در حدود هفت هزار هنرستان مشغول به تحصیل هستند و در تمامی مناطق آموزشی کشور حداقل یک هنرستان فعالیت دارد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: