تخصیص ۱۳۷ میلیارد تومان به بخش عشایر در برنامه ششم توسعه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه ۱۳۷ میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است و از وزیر آموزش وپرورش می‌خواهیم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار، به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، رضوان حکیم‌ زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه اردوی دانش‌آموزان عشایر، بخش دختران اظهار داشت: در حال حاضر ۶ هزار گروه و ۱۰۰ عشایر در کشور داریم و ۱۲ هزار و ۱۰۵ کلاس درس همراه با بیش از ۱۸۱ هزار دانش‌آموز در آموزش و پرورش در حال بهره‌گیری از خدمات آموزشی هستند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: ۱۶ هزار ۹۶۸ نفر نیروی انسانی در بخش عشایر خدمت رسانی می‌کنند که در فضاهایی همانند چادر، کانکس و کپر مشغول فعالیت هستند.

وی عنوان کرد: در این اردو‌ها بیش از ۵۷۳ دانش‌آموز، ۴۴ مربی و ۲۲ همراه مربی از تمامی مقاطع تحصیلی شرکت کرده‌اند.

حکیم‌ زاده با بیان اینکه دانش‌آموزان همگی زیارت اولی هستند، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش عشایر با نام بنیان‌گذار خود، استاد بهمن بیگی گره خورده است که تلاش کرد بدون تغییر سبک زندگی آموزش و تعلیم را به دل عشایر ببرد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش وپرورش افزود: در نظر داریم طرح فرهنگی با اعطای مدال «بهمن بیگی» به زحمت‌کشان عرصه آموزش عشایر اعطا شود.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه ۱۳۷ میلیارد تومان بودجه به بخش عشایر اختصاص داده شده است، بیان کرد: از وزیر آموزش وپرورش درخواست داریم به واسطه زحمات زیاد معلمان عشایر، سختی کار به این قشر کم توقع تعلق گیرد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: