مصرف سالانه ۹ میلیون تن خوراک طیور در کشور

رکنی، معاون وزیر جهاد: سالانه ۸ تا ۹ میلیون تن خوراک طیور در کشور مصرف می‌شود. اگر یک دهم در ضریب تبدیل بهبود ایجاد شود؛ سالانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن صرفه جویی در خوراک انجام می‌گیرد. در واحدهای سنتی که خوراک دام و طیور توسط کارگر با بیل و آسیاب میکسر مخلوط می‌شود، بهبود در ضریب تبدیل ایجاد نمی‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن رکنی در نشست مشترک اعضای اتحادیه خوراک دام، طیور و آبریان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت:در تأیید صحبت‌های برخی از تولیدکنندگان درباره تأثیر خوراک آماده در بهبود ضریب تبدیل غذایی و کاهش هزینه‌ها باید به این نکته اشاره کرد که در واحدهای سنتی که خوراک دام و طیور توسط کارگر با بیل و آسیاب میکسر مخلوط می‌شود، بهبود در ضریب تبدیل ایجاد نمی‌شود.

وی اضافه کرد: در کارخانه‌های تولید خوراک آماده، متخصصان و کارشناسان با دانش، محصولات را بر اساس فناوری‌های روز دنیا تولید می‌کنند که اثر بسیار خوبی بر صنعت پرورش دام طیور و آبزیان دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ما سالانه ۸ تا ۹ میلیون تن مصرف خوراک طیور در کشور داریم، افزود: اگر یک دهم در ضریب تبدیل بهبود ایجاد شود؛ سالانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن صرفه جویی در خوراک انجام می‌گیرد و البته بیشتر از این میزان، می‌توانیم ضریب تبدیل را  بهبود بخشیم.

وی در مورد به روز نبودن ناوگان و تجهیزات کارخانه‌های خوراک آماده، گفت: باید تسهیلات با بهره کم داده شود که در این خصوص، با معاونت برنامه ریزی اقتصادی وزارتخانه، هماهنگی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

رکنی با بیان اینکه برای کنترل ‌واحدهای غیرمجاز در استان‌ها، باید  کارگروه تشکیل و پیگیری شود، گفت: در این زمینه، اقدامات لازم باید متناسب با شرایط هر استان و  با هماهنگی‌های وزارتخانه انجام شود.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: