مجری طرح گندم:

۸میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم مازاد سال گذشته، به سال ۹۶ منتقل شده است

اسفندیاری پور: حدود ۸میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم مازاد سال گذشته داشته‌ایم که به سال ۹۶ منتقل شده است. تاکنون ۶میلیون تن گندم خریداری شده که بیش از نیاز سالانه کشور است و حدود ۱۲ تن سیلو برای ذخیره گندم داریم.

به گزارش عیارآنلاین، اسماعیل اسفندیاری‌پور عصر روز گذشته (۲۰ تیر ماه) در نشست خبری گفت: چهار قلم کلان گندم که در دنیا کشت می‌شود در ایران کشت می‌شود.

وی با بیان اینکه در صادارت گندم مزیت نداریم، افزود: متوسط سه ساله ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ باید سطح کشت زیر گندم طی برنامه پنج ساله از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار به یک میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار کاهش یابد و با افزایش عملکرد نیاز کشور تامین شود.

مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی افزود: حدود ۸میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم مازاد سال گذشته داشته‌ایم که به سال ۹۶ منتقل شده است.

اسفندیاری‌پور ادامه داد: تاکنون ۶میلیون تن گندم خریداری شده که بیش از نیاز سالانه کشور است و حدود ۱۲ تن سیلو برای ذخیره گندم داریم.

وی با تاکید بر اینکه ۵۴ رقم گندم در کشور کشت می‌شود، اظهار داشت: برای اینکه کشاورزان از بذور اصلاح شده استفاده کنند سالانه رقم قابل توجهی یارانه به بذور اصلاح شده اختصاص می یابد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: