مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور:

مدیریت تلفیقی آب و زمین در ۱۸۰ نقطه کشور انجام می‌شود

صفایی: طرح ایجاد تعاونی‌های «آب بران» نیز جز طرح‌های ملی اقتصاد مقاومتی است که مجری آن سازمان مرکزی تعاونی روستایی است که باید مدیریت تلفیقی آب و زمین را امسال در ۱۸۰ نقطه تجربه کنیم تا بهره‌وری آب را که از مشکلات کشور است، افزایش دهد.

به گزارش عیارآنلاین، حسین صفایی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه لرستان از استان‌های کشاورزی ایران است اظهار داشت: به‌تبع آن تشکل‌های کشاورزی نیز شرایط خوبی دارند و باید تقویت شوند تا بتوانند واحدهای کشاورزی را مدیریت کنند و بهره‌وری کشاورزی و خدمات مورد نیاز کشاورزان عضو تعاونی را بالا ببرند.

وی افزود: در این سفر افتتاح تعدادی از پروژه‌ها با مالکیت تشکل‌ها و تعاونی‌های کشاورزی را داریم که زنجیره تأمین را در داخل تشکل‌های کشاورزی تقویت می‌کند.

مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی کشور در رابطه با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی این بخش  عنوان کرد: در این حوزه بخش کشاورزی ۱۶ طرح ملی دارد که ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی آن را ابلاغ کرده و سازمان تعاون روستایی برای هر طرح یک پیوست دارد که تابع طرح‌های ملی اقتصاد مقاومتی است به‌عنوان‌مثال برای تأمین بذر برای هر یک از پروژه‌های نیازمند به بذر یک بسته حمایتی پیش‌بینی‌شده است.

وی بیان کرد: طرح ایجاد تعاونی‌های «آب بران» نیز جز طرح‌های ملی اقتصاد مقاومتی است که مجری آن سازمان مرکزی تعاونی روستایی است که باید مدیریت تلفیقی آب و زمین را امسال در ۱۸۰ نقطه تجربه کنیم تا بهره‌وری آب را که از مشکلات کشور است، افزایش دهد.

صفایی در رابطه با ظرفیت‌های لرستان بیان کرد: ظرفیت کشت و صنعت یک مرکز لجستیک دام‌پروری استان است که می‌تواند بره‌های مازاد استان را در این محل پرورش داد و ارائه دهد یا امر اصلاح نژاد را برای افزایش بهره‌وری دامداری‌های استان انجام داد.

وی تصریح کرد: مجموعه گلخانه‌ای پیشرفته این مکان نیز امکان انتقال تکنولوژی را ممکن می‌کند چراکه از پیشرفته ترین گلخانه‌های کشور است.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: