معاون وزیر مطرح کرد؛

مهیا شدن زیرساخت‌های لازم برای آموزش استاندارد در دوره پیش‌دبستان و ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد استاندارد‌های آموزشی مقطع پیش دبستان و ابتدایی فراهم می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش؛ در خصوص وضعیت توانمندسازی‌ معلمان دوره ابتدایی و پیش دبستانی عنوان کرد: در حال ایجاد زیرساخت‌ها و استانداردهای‌ لازم برای فعالیت این گروه از معلمان هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر توانمند‌سازی معلمان باید فضای لازم برای این دوره تحصیلی فراهم باشد تا نتیجه مطلوب از روند آموزش حاصل شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: چارچوب لازم برای دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی شامل صلاحیت حرفه‌ای معلمان ، اجرای برنامه‌های استاندارد متناسب با سن دانش‌آموزان، فضای مناسب و ارائه آموزش‌ها متناسب با فرهنگ هر منطقه است.

وی در مورد اینکه رتبه‌بندی برای مربیان و معلمان پیش‌ دبستان ایجاد خواهد شد یا خیر گفت: ابتدا باید استاندارد لازم برای رتبه‌بندی در نظر گرفته شود و پس از آن اگر لزومی به انجام این کار وجود داشت چنین فعالیتی در دستور کار قرار گیرد اما فعلاً در حال ایجاد این استانداردها‌ هستیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حداقل استانداردها  باید در نظام آموزشی ابتدایی و پیش‌دبستانی وجود داشته باشد یادآور شد: برنامه‌هایی متناسب با این هدف در دستور کار فعالیت قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: